EN

16.09.2022, 16:55 Wersja do druku

Wrocław. „Tyran” otwiera sezon teatralny we Wrocławskim Teatrze Pantomimy

Swoją ostatnią premierą - „Tyranem” w reżyserii Jakuba Lewandowskiego, Wrocławska Pantomima otwiera sezon teatralny 2022/2023. Przedstawienie zagrane zostanie 23, 24 i 25 września w CSP Piekarnia.

fot. Natalia Kabanow / mat. teatru

Sezon teatralny we Wrocławskim Teatrze Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego zainaugurują pokazy ostatniej premiery - „Tyrana” w reżyserii Jakuba Lewandowskiego. Spektakl zostanie zagrany trzykrotnie od 23 do 25 września w Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA.

Punktem wyjścia dla twórców przedstawienia była setna rocznica premiery filmu „Nosferatu - symfonia grozy” w reżyserii F.W. Murnaua. Stała się ona pretekstem do twórczego wykorzystania postaci wampira - Nosferatu oraz zbadania zjawiska tyranii we współczesnym teatrze. Postać Nosferatu będzie w przedstawieniu symbolem tyrana-reżysera, wysysającego z aktorów ich twórczą energię.

24 września „Tyran” zaprezentowany zostanie w ramach programu Teatr Polska, który jest ogólnopolskim programem promocji teatru wśród mieszkańców miejscowości, mających ograniczony dostęp do oferty teatralnej. 24 września na „Tyrana” do Wrocławia przyjadą  widzowie z Ośrodka Kultury w Brzeszczach, a po przedstawieniu odbędzie się spotkanie z twórcami.

Program Teatr Polska dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Tyran”
reż. Jakub Lewandowski
23, 25 września, godz. 19:00
24 września, godz. 18:00
Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA (ul. Księcia Witolda 62)

Niezbędne linki:

- bilety: bilety.pantomima.wroc.pl
- więcej o przedstawieniu: pantomima.wroc.pl

- Teatr Polska: teatrpolska.pl
- Ośrodek Kultury w Brzeszczach: facebook.comŹródło:

Materiał nadesłany