EN

13.09.2022, 19:51 Wersja do druku

Wrocław. Trzy premiery w nowym sezonie Teatru Lalek

„Sen nocy letniej”, „Pinokio” oraz sztuka, która jeszcze nie została napisana przez autora i reżysera Michała Buszewicza „Głośniej się nie da?” - to zapowiadane premiery nowego sezonu Teatru Lalek we Wrocławiu.

Inne aktualności

We wtorek na konferencji prasowej dyrektor Teatru Lalek, Jakub Krofta, podkreślił, że dobór repertuaru opiera się na trzech podstawach: to polska dramaturgia, światowa dramaturgia i klasyka polska i światowa.

„I taką klasyką jest sztuka Williama Szekspira +Sen nocy letniej+. W tej trwającej 1,5 godziny inscenizacji spotyka się na scenie niemal cały nasz zespół artystyczny. Nie uzgadnialiśmy naszej premiery z Teatrem Polskim we Wrocławiu, który też wystawił ten spektakl. Myślę, że to wspaniałe, że widz będzie mógł obejrzeć dwie wersje tej samej sztuki” - powiedział Krofta, który współreżyserował z Marią Wojtyszko ten spektakl.

Premierę zaplanowano 15 października.

Drugą premierą będzie zaplanowany na 25 lutego 2023 roku spektakl „Pinokio” w reżyserii Agaty Kucińskiej.

„To uwspółcześniona wersja +Pinokia+, odpowiednia na nasze czasy. Sztuka Joela Pommerata została na nowo przetłumaczona przez Marynę Ochab. Będzie w Polsce wystawiona dopiero po raz drugi” - mówił dyrektor.

Maria Wojtyszko opowiedziała o trzeciej premierze zapowiedzianej na początek czerwca 2023 roku. Autorem tekstu i reżyserem będzie Michał Buszewicz, który ostatnio pracował m.in. nad skierowaną do młodzieży „Edukacją seksualną” zrealizowaną w Teatrze Współczesnym w Szczecinie.

„Na specjalne zamówienie naszego teatru Michał Buszewicz dopiero napisze tekst sztuki +Głośniej się nie da?+ Nie znamy jeszcze dokładniej jej treści, ona dopiero powstanie. Będzie się koncentrować wokół dziecięcych zabaw” - mówiła Wojtyszko.

Źródło:

PAP

Autor:

Roman Skiba

Wątki tematyczne