EN

18.11.2020, 10:29 Wersja do druku

Wrocław. Trwa (R)EWOLUCJA w pantomimie

Zespół Wrocławskiego Teatru Pantomimy rozpoczął projekt (R)EWOLUCJA, w którym spotka się z młodymi twórczyniami teatralnymi pierwszy raz pracującymi w konwencji pantomimy.

fot. Agnieszka Cytacka / mat. teatru

Reżyserka Daria Kopiec jest pierwszą z zaproszonych na rezydencję artystek. Ideą pięciodniowego spotkania (16-20 listopada) z zespołem aktorskim jest odkrywanie inspirujących rozwiązań dla współczesnego teatru przy wykorzystaniu konwencji pantomimy zespołowej i poszukiwania nowych środków wyrazu. Spotkania warsztatowe będą także okazją od odpowiedzi na pytania o możliwości, jakie pantomima daje współczesnym twórcom teatralnym, jaki wpływ może mieć na współczesną sztukę i język teatru oraz w jaki sposób może być interesująca dla współczesnego twórcy i odbiorcy?
Całość warsztatu zostanie zarejestrowana i udostępniona zostanie w formie dokumentacji audiowizualnej na stronie teatru i w mediach społecznościowych WTP.
Kolejnym etapem (R)EWOLUCJI jest praca nad przedstawieniem. Premiera w reżyserii Darii Kopiec planowana jest na jesień 2021.

Daria Kopiec – reżyserka filmowa i teatralna. Członkini Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Laureatka stypendium naukowego dla członków Koła Młodych Stowarzyszenia Filmowców Polskich (2010), Nagrody Artystycznej Prezydenta Miasta Gdyni (2006), stypendium artystycznego Prezydenta Miasta Łodzi (2013), stypendium twórczego z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2014). Uczestniczka programu Berlinale Talents 2017.
Laureatka międzynarodowych nagród za filmy animowane: „Kosmos”, „Rzeki”, „Gucio Zaczarowany”. Przedstawienie „Córki Leara” zdobyło 7 nagród na międzynarodowych festiwalach teatralnych w Gdańsku, Petersburgu, Bilbao, Spoleto i Pekinie. Z kolei „Bajki Robotów” zrealizowane w Teatrze Pinokio w Łodzi zostały nagrodzone ZŁOTĄ MASKĄ.
Laureatka konkursu MODELATORNIA 2017 Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, gdzie zrealizowała przedstawienie „Zakonnice odchodzą po cichu”. Laureatka stypendium
z programu „Młoda Polska” (2018). Jej spektakl telewizji „SPRAWA RITY G.” zrealizowany w ramach TEATROTEKI zdobył Grand Prix na festiwalu TEATROTEKA FEST 2018.

Projekt (R)EWOLUCJA jest finansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

18.11.2020

Wątki tematyczne