Logo
Aktualności

Wrocław. To był przepiękny koncert z muzyką z „Carmen”. Święto Muzyki przed budynkiem Opery

23.06.2026, 08:38 Wersja do druku
Tłumy przed Operą Wrocławską nie są zaskoczeniem, zwłaszcza kiedy melomani wybierają się na spektakl. Jednak to, co działo się w niedzielę 21 czerwca przed gmachem opery, było wyjątkowe. Bo tylko w Święto Muzyki operowych szlagierów słuchają zawsze setki Wrocławian. W tym roku artyści Opery Wrocławskiej – soliści i orkiestra – wykonali fragmenty z opery „Carmen” Georges'a Bizeta. 

fot. mat. kulturalnywroclaw.pl

Wspaniała „Carmen” przed Operą Wrocławską

Historia namiętnej kobiety, która sama wybiera, z kim chce dzielić w danym momencie życie. To opowieść o Carmen, niezwykłej, temperamentnej pracownicy fabryki papierosów uwodzącej i porzucającej, ale nieustraszonej nawet w obliczu czyhającego zagrożenia. 

Najpiękniejsze fragmenty z „Carmen” Georges'a Bizeta zaprezentowali artyści Opery Wrocławskiej przed gmachem teatru. Na ul. Świdnickiej, Placu Teatralnym zgromadziły się setki Wrocławian, którzy 21 czerwca, czyli w Święto Muzyki chcieli posłuchać jednej z najpiękniejszych oper. Koncert poprowadzili śpiewacy Opery Wrocławskiej – baryton Jacek Jaskuła i tenor Aleksander Zuchowicz.

W programie wieczoru melomani mogli cieszyć się wspaniałą muzyką, a wśród fragmentów muzyki z „Carmen” były m.in. słynne Preludium rozpoczynające operę, Habanera Carmen „L’amour est un oiseau rebelle”, Seguidilla Carmen „Près des remparts de Séville”, pieśń cygańska „Les tringles des sistres tintaient”, kuplety Escamilla „Votre toast, je peux vous le rendre”, aria Don Joségo „La fleur que tu m’avais jetée” oraz finałowe sceny z kolejnych aktów dzieła Bizeta.

Kto zaśpiewał w koncercie 21 czerwca

Na scenie przed Operą Wrocławską wystąpili soliści: Aleksandra Opała jako Carmen, Oleg Lanovyi jako Don José, Jacek Jaskuła jako Escamillo, Kamila Dutkowska jako Micaëla. A także Grzegorz Szostak, Łukasz Rosiak, Aleksandra Malisz, Dorota Dutkowska, Tomasz Łykowski i Aleksander Zuchowicz.

Artystom towarzyszyła Orkiestra Opery Wrocławskiej pod batutą Vladimira Kiradjieva.

Tytuł oryginalny

To był przepiękny koncert z muzyką z „Carmen”. Święto Muzyki przed budynkiem Opery

Źródło:

www.wroclaw.pl/
Link do źródła

Autor:

Magdalena Talik

Data publikacji oryginału:

22.06.2026

Sprawdź także