Teatr Muzyczny Capitol podsumowuje mijający rok.
2024 rok zaczął się karnawałowo „Galą Światowych Musicali III – Duety”, a zwieńczyła zimę premiera „Złotych płyt” w reżyserii Mateusza Pakuły. Potem był wiosenny, ożywczy 44. Przegląd Piosenki Aktorskiej, sezon 2023/2024 zakończyliśmy i przywitaliśmy lato koncertem plenerowym „Capitol od kuchni”. Elektryzującym początkiem kolejnego sezonu stała się jesienna premiera „Romea i Julii” w reżyserii Jana Klaty.
Graliśmy nie tylko na trzech naszych scenach, oddając Scenę Restauracja we władanie Teatrowi Małego Widza w Capitolu, miejscem artystycznych przeżyć było także Podwórko, goszczące twórczość Poli Dwurnik, Anastasii Rydlevskiej, czy taneczno-muzyczny spektakl „Zatańczyć jesień. Dialogi na trąbki i nogi z użyciem dyrygenta” w reżyserii Jacka Gębury.
Doceniała naszą pracę nie tylko wspaniała publiczność (odwiedziło nas prawie 115 tysięcy osób, a frekwencja w całym roku wyniosła blisko 90 procent!), cieszymy się bardzo, że spektakle oraz artystki i artyści byli nominowani w konkursach i zdobywali nagrody: Justyna Szafran (Arlekin za kreację aktorską w spektaklu “Fedra, czyli historia flanelowego wstydu” w reż. Agaty Dudy-Gracz w teatrze Układ Formalny), Emose Uhunmwangho (Boska Komedia – nagroda aktorska za „Złote płyty” i nominacja do nagrody WARTO Gazety Wyborczej), Rafał Kozok (nominacja do nagrody WARTO Gazety Wyborczej), Konrad Imiela (nagroda im. Maryny Miklaszewskiej za całokształt). W marcu 2024 roku, w ramach 53. Wrocławskiej Księgi Pamięci nagrody otrzymali: Helena Sujecka została laureatką Super Diamentu; Małgorzata Szeptycka, aktorka i inspicjentka, od wielu lat związana z Capitolem otrzymała od Prezydenta Wrocławia medal „Zasłużony dla Wrocławia”; Wiesław Hutnik, kierownik działu technicznej obsługi sceny Capitolu, pracujący w tym teatrze czterdzieści lat, został uhonorowany medalem Prezydenta Wrocławia.
Jesteśmy dumni, że swój talent aktorki i aktorzy Capitolu wykorzystywali też biorąc udział w koncertach organizowanych na rzecz rejonów dotkniętych powodzią oraz ich mieszkańców.
Dzięki wsparciu dotacjami udało się „Zatańczyć jesień”, ale również przygotować film o historii Capitolu oraz dowiedzieć się poprzez badanie nieco więcej o publiczności – „capitolowej” i nie tylko.
Było więc różnorodnie, interesująco, wzruszająco. I choć pod koniec roku przyszło się pożegnać z „Trzema muszkieterami” to przecież nadal możemy liczyć na Państwa przyjaźń, a to w tym pędzącym, szalonym świecie, wydaje się być wciąż najcenniejszym.
Życzymy wspaniałego Sylwestra – mamy nadzieję, że z artystami z "Rat Pack" i ich gośćmi!
Pięknego, pełnego dobra, pokoju i miłości roku 2025!