EN

13.12.2021, 12:40 Wersja do druku

Wrocław. „Tiki i inne zabawy” Wrocławskiego Teatru Pantomimy nagrodzone na Festiwalu Boska Komedia

Spektakl Wrocławskiego Teatru Pantomimy - „Tiki i inne zabawy” w reżyserii Dominiki Knapik z nagrodą za plastyczną wizję przedstawienia na XIV Międzynarodowym Festiwalu Boska Komedia.

fot. Natalia Kabanow / mat. teatru

„Tiki i inne zabawy” w reżyserii Dominiki Knapik zostały zaprezentowane podczas tegorocznej edycji Festiwalu Boska Komedia w ramach konkursu Inferno. Na konkurs złożyło się dziewięć najszerzej dyskutowanych przedstawień ostatniego sezonu, oddających temperaturę twórczą i aspiracje polskich artystów teatru. Głównym celem konkursu było „wyeksponowanie różnorodności polskiej sceny teatralnej oraz zapoznanie publiczności z najnowszymi trendami inscenizacyjnymi i eksperymentami podejmowanymi przez reżyserów”.

11 grudnia br., podczas oficjalnej gali, międzynarodowe jury przyznało twórcom „Tików i innych zabaw” nagrodę za plastyczną wizję przedstawienia, za którą w spektaklu odpowiedzialni byli: scenograf Bartolomäus M. Kleppek, reżyser światła Wolfgang Macher oraz autorka kostiumów Karolina Mazur.

W uzasadnieniu werdyktu czytamy: „scenograf i reżyser świateł osiągnęli przy użyciu ograniczonej liczby elementów, zaskakującą różnorodność miejsca, gdzie dzieje się polifoniczno-psychoterapeutyczna satyra Czechowa. Z kolei makijaż i fryzury nadały szczególny i niezapomniany komizm decydujący o tożsamości bohaterów”.

„Tiki i inne zabawy” będzie można zobaczyć już w styczniu w Centrum Sztuk Performatywnych PIEKARNIA we Wrocławiu. Repertuar teatru do znalezienia na stronie pantomima.wroc.pl.

Źródło:

Materiał nadesłany