EN
18.05.2021, 15:07 Wersja do druku

Wrocław. Teatr Pantomimy zaprasza do swojego ogrodu na Los Mimos

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza widzów do swojego teatralnego ogrodu, by od 27 do 30 maja zaprezentować spektakl Los Mimos.

fot. Natalia Kabanow

Los Mimos to zbiorowa kreacja zespołu aktorskiego pod opieką artystyczną Leszka Bzdyla, dyrektora artystycznego wrocławskiej pantomimy. Twórcy spektaklu, przygotowując widowisko na wskroś współczesne, nawiązują do tradycji barokowego teatru popularnego, z którego wywodzi się europejska pantomima.

Roślinność ogrodu wrocławskiej pantomimy i fasada budynku – siedziby WTP tworzą w Los Mimosnaturalną scenografię. Ogród staje się dla bohaterów przedstawienia przestrzenią spełnienia, udręki, dojrzewania i odchodzenia.

Dorota Olearczyk o Los Mimos napisała, że „jest historią o miłości, namiętności, intrydze, pasji i melancholii. Kolor i smak nadają spektaklowi fantastyczne kostiumy zaprojektowane przez Małgorzatę Bulandę. Aktorzy w barkowych strojach nurzają się w zieloności i muzycznej wielogłosowości (…). Pojawiające się na balkonie i w oknach zabytkowego budynku postaci efektownie ogrywają plenerową przestrzeń. Los Mimos to znakomite aktorstwo, taniec, kostiumy, muzyka (…)”.

Los Mimos 

kreacja zbiorowa zespołu aktorskiego pod opieką artystyczną Leszka Bzdyla

Przedstawienia: 27, 28, 29, 30 maja, godz. 17:00

Ogród WTP - Scena Letnia, al. Dębowa 16, Wrocław

Bilety: bilety.pantomima.wroc.pl

fot. Natalia Kabanow

Źródło:

Materiał nadesłany