EN
27.07.2022, 14:07 Wersja do druku

Wrocław. Teatralne warsztaty teatralne z Jubilo w październiku

Zapraszamy na październikowe intensywne warsztaty teatralne Fundacji Jubilo prowadzone przez Diega Pileggiego i Aleksandrę Gronowską w asyście członków Fundacji Jubilo. Zapisy trwają do 12 września, ale zapisując się do 29 lipca możesz załapać się na cenę "early birds".

fot. mat. organizatora

Jestem. Społeczność - październikowe warsztaty teatralne z Jubilo // I Am. Community - Theatre workshops with Jubilo in October

śr.– niedz. 12–16.10.2022, 11.00–18.30
Studio Na Grobli
Zapisy do 12 września
Formularz: https://bit.ly/34Lxaio
W języku angielskim z możliwością tłumaczenia na język polski
Więcej: https://bit.ly/3J6Sm15

Fundacja Jubilo w październiku zaprasza na kolejną edycję programu warsztatów „Jestem” realizowanych we współpracy i przy wsparciu Instytutu Grotowskiego. Głównym celem programu jest opracowanie i zrealizowanie cyklu sesji roboczych poświęconych różnym obszarom praktyki teatralnej Jubilo, w ramach których uczestnicy będą mogli doświadczyć i zapoznać się z pełnym spektrum metod, wykorzystywanych w pracy zespołu.
Rozwijana praca uczestników skoncentrowana będzie na przyswajaniu głęboko zakorzenionych, na gruncie teatru fizycznego, technik teatralnych i wokalnych oraz ich zastosowaniu w kontekstach performatywnych i społecznych. W trakcie warsztatów zespół będzie aktywnie wspierał uczestników w procesie odkrywania siebie i rozwijania osobistego potencjału na polu działań teatralnych, jednocześnie otwierając przed nimi możliwość kwestionowania pracy aktora/performera i jego aktywnej roli w dzisiejszym społeczeństwie.


Elementy pracy:
praca zespołu: świadomość fizyczna i przestrzenna, akcja/reakcja, relacja protagonista–chór, flow;
ćwiczenia partnerskie: słuchanie i relacja, elementy akrobatyczne i ćwiczenia „wzajemnościowe”, podstawy kontaktu;
praca z ciałem/głosem: praca nad oddechem, uziemieniem, ucieleśnieniem dźwięku, praca z rezonatorami, z tekstem i działaniem;
muzyka i głos: harmonia/dysonans, elementy śpiewu polifonicznego, praca nad rytmiką, improwizacja wokalna, praca z tekstem;
improwizacja i kompozycja: kompozycja partytury fizycznej, dynamika i dramaturgia działania fizycznego, relacja między partyturą fizyczną a muzyką, relacja między partyturą fizyczną a tekstem;
elementy relaksacji i wizualizacji.

Poza elementami ściśle powiązanymi z treningiem aktorskim, skupimy się również na sposobach prowadzenia i wykorzystywania technik teatralnych w środowiskach nieteatralnych (w więzieniach, obozach dla uchodźców, w pracy z osobami z niepełnosprawnością fizyczną i umysłową). Podczas warsztatów „Jestem. Społeczność”, liderzy Jubilo poprowadzą grupę przez proces przyswajania, analizy i opracowania indywidualnych ćwiczeń, w ten sposób wspierając rozwój uczestnika w roli przyszłego lidera działań. W trakcie tej sesji uczestnicy będą mieli możliwość obejrzenia materiałów filmowych i uczestniczenia w otwartej dyskusji z prowadzącymi warsztaty na temat metodologii pracy zespołu oraz jej zastosowania w środowisku społecznym.

Program warsztatów skierowany jest do twórców teatralnych – performerów, aktorów, wokalistów, studentów, prowadzących warsztaty oraz wszystkich zainteresowanych rozwijaniem i wzbogacaniem swojego doświadczenia w obszarze technik wykorzystywanych w teatrze fizycznym, a także ich zastosowaniem w kontekstach performatywnych i społecznych.


Harmonogram
śr.–niedz. 12–16.10.2022, 11.00–18.30
11.00–14.00 sesja pracy
14.00–15.30 przerwa na lunch
15.30–18.30 sesja pracy

Ćwiczenia odbywają się głównie boso. Dla własnego komfortu i bezpieczeństwa, sugerujemy zabrać wygodne ubranie treningowe (długie spodnie, bez guzików, pasków, zamków).
Każdy uczestnik proszony jest o przygotowanie wybranego tekstu (własnego, teatralnego lub pochodzącego z innego źródła) związanego z tematem „Jestem. Społeczność” oraz przygotowanie ćwiczenia (grupowe, fizyczne lub wokalne).

Koszt i zapisy
1100 PLN (przy zgłoszeniu i wpłacie do 29 lipca 2022)
1300 PLN (przy zgłoszeniu po 29 lipca 2022)
Wypełniony formularz zgłoszenia prosimy nadsyłać do 12 września. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

KLIKNIJ TU BY UZYSKAĆ WIĘCEJ INFORMACJI

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne