EN

7.07.2021, 13:51 Wersja do druku

Gorzów Wlkp./Wrocław. Stwórz z nami spektakl Teatru Mostów

Teatr Mostów to grupa młodych, niezależnych twórców, których celem jest dzielenie się pasją oraz refleksją dotyczącą rzeczywistości nas otaczającej. Grupa poszukuje własnych dróg artystycznego wyrazu, działa poza głównym obiegiem, a do wsparcia drugiej produkcji Mostów zaprosiła wszystkich sympatyków teatru.

fot. mat. teatru

"Akcja Hiacynt" to nie tylko opowieść o tytułowej, milicyjnej akcji zakładania tak zwanych "różowych kartotek", ale również współczesna historia młodego mężczyzny godzącego się z własną tożsamością i mierzącego się z ogromnym ostracyzmem społecznym. Spektakl ogniskuje swoją uwagę na kwestii powszechnego przyzwolenia na przemoc, ale pozostawia również miejsce na przekaz o uleczającej sile miłości i otwartości. Każda i każdy chętny, może zbudować tę opowieść razem z Teatrem Mostów.

Realizacja spektaklu odbędzie się w przyjaznej przestrzeni Centrum Kulturalno-Bibliotecznego FAMA we Wrocławiu. Próby, przy powodzeniu zbiórki, zaplanowane są na okres od października do grudnia, z premierą w pierwszej połowie stycznia 2022 roku. Dalsza dystrybucja przedstawienia będzie miała charakter ogólnopolski.

Niezależnie od wstępnego etapu produkcji, na jakim znajduje się „Akcja Hiacynt” już dziś możemy potwierdzić aktorski udział w spektaklu kilku utalentowanych aktorów młodego pokolenia z całej Polski. W spektaklu zagrają m.in. Bartłomiej Gąsior (dotychczas Och-Teatr czy Teatr Muzyczny Capitol), znana z głównej roli w serialu „Przepis na życie” Aleksandra Radwańska, czy choreograf i tancerz - Jakub Trembecki.

Szczegóły dotyczące zbiórki oraz nagród przygotowanych dla darczyńców na bieżąco pojawiają się w social mediach Teatru Mostów oraz na stronie www.zrzutka.pl/z/teatrmostow. Każda, nawet najmniejsza kwota wsparcia jest tutaj na wagę złota! #ZbudujMost


https://www.facebook.com/teatrmostow/

https://www.instagram.com/teatrmostow/

https://www.youtube.com/teatrmostow

Źródło:

Materiał nadesłany