EN

5.07.2021, 08:03 Wersja do druku

Wrocław. "Spektakl, który nie powstał" premierowo

17  lipca w Piekarni - Centrum Sztuk Performatywnych odbędzie się premiera  "Spektaklu, który nie powstał". Jest to kombinacja projektu badawczego, performansu i widowiska autorstwa Iwony Koneckiej we współpracy z Agatą Kędzią i Julią Niedziejko.

fot. Iza Gawęcka / mat. teatru

W „Spektaklu, który nie powstał” Julia miała przebrać się za żółwia, by spod skorupy cytować Derridę. Niestety – żółwia nie będzie.
Miałyśmy też siedem różnych pomysłów na sceniczne zastosowanie kominiarki (w tym jeden z Mickiewiczem). Kominiarki jednak nie zobaczycie.
Miał być napad z bronią w ręku i mały chłopiec w białym garniturze. Sorry, zapomnijcie. W notatkach z prób Iwona zapisała: „mama – motocykle i piercing”, ale już nie pamiętamy, o co nam chodziło, więc nie zobaczycie tego na scenie.
Nie zobaczycie też żadnego z dziesiątek niezrealizowanych spektakli, o których opowiadali nam w rozmowach artyści i artystki.
Zobaczycie za to ich refleksje i emocje – poczucie winy, wyparcie, szukanie przyczyn, żale i marzenia. Poznacie też nasze wzloty i upadki w zmaganiach z procesem twórczym, gdzieś między wypływającą z trzewi poezją a stalowym uściskiem rozumu.
Zapraszamy na kombinację projektu badawczego, performansu i widowiska autorstwa Iwony Koneckiej we współpracy z Agatą Kędzią i Julią Niedziejko.

Spektakle premierowe odbędą się:
17 lipca o godzinie 19:00
oraz

18 lipca o godzinie 19:00 w Piekarni - Centrum Sztuk Performatywnych (Wrocław, ul. Księcia Witolda 62–67)

Czas trwania: 60 min.

Bilety 20 zł do nabycia na ekobilet.pl (https://tiny.pl/9h2tp)
oraz w Piekarni na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu
***
Reżyseria: Iwona Konecka, Agata Kędzia, Julia Niedziejko
Koncept, prace badawcze, scenariusz: Iwona Konecka na podstawie tekstów własnych, wywiadów z artystami oraz wiersza Thomasa Stearnsa Eliota „Podróż trzech Króli” w tłumaczeniu Antoniego Libery i fragmentów tekstu Ryszarda Ługowskiego do jego wystawy pt. „Napijmy się herbaty”
Występują: Iwona Konecka, Julia Niedziejko
Oprawa muzyczna: Łukasz Łanecki
Reżyseria świateł: Alicja Brudło
Konsultacje: Agnieszka Bresler, Anna Sadowska

W spektaklu pojawiają się fragmenty nagrań z rozmów z twórcami: Adamem Karolem Drozdowskim, Patrycją Obarą, Maciejem Ratajczykiem i Piotrem Jaszczurem Śniegułą oraz fragment rozmowy Weroniki Fibich z Iwoną Konecką

-----------------------

Projekt realizowany ze środków pochodzących ze stypendium Miasta Wrocławia. Partnerem wydarzenia jest Instytut im. Jerzego Grotowskiego.

Serdeczenie pozdrawiamy

Agata Kędzia, Iwona Konecka, Julia Niedziejko

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

05.07.2021

Wątki tematyczne