EN

11.09.2020, 13:08 Wersja do druku

Wrocław. Rymowanki online

mat. teatru

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza 12 września o godz. 19 na  premierę online POLSKICH RYMOWANEK ALBO CEREMONII w reżyserii Marty Streker, na podstawie tekstu Andrzeja Błażewicza.

POLSKIE RYMOWANKI albo ceremonie to ponadgatunkowy eksperyment artystyczny na styku muzyki, współczesnej dramaturgii i sztuk wizualnych - album audiowizualny złożony z dziesięciu animowanych teledysków, adresowany do młodzieży i widzów doroslych.

Album będzie dostępny od 12.09.2020 godz. 19:00 w wersji z tłumaczeniem na Polski Język Migowy na stronie internetowej www.polskierymowanki.wroclaw.pl


Narracja POLSKICH RYMOWANEK… to brawurowy rapowany monolog, wybuchowa mieszanka języka ulicy z poetyką narracji historycznej. Twórcy, adresując swój projekt do młodzieży, zadbali o bliskie młodemu odbiorcy środki przekazu: muzykę inspirowaną polskim rapem, nowoczesne animacje i dynamiczny montaż.


„Dziadek przeżył Wołyń / A ja nigdy go nie przeżyję / Jedyne na co mnie ku***a stać to go wymyślić”- mówi Bohater, próbując udźwignąć spadające na niego zwały pamięci historycznej i dopadający go nieoczekiwanie w trzecim pokoleniu posttraumatic stress disorder.

Pomysł na POLSKIE RYMOWANKI ALBO CEREMONIE narodził się w teatrze, ale nie są one spektaklem online. To nowatorski formalnie projekt nie wpisujący się w żaden gatunek teatralny, odważny eksperyment multimedialny z mocnym społecznym przekazem.

TEKST: Andrzej Błażewicz
REŻYSERIA: Marta Streker
MUZYKA: Jacek Szymkiewicz
KOLEKTYW WIZUALNY: Michał Jankowski, Julia Kosmynka, Katarzyna Leks
OBSADA: Grzegorz Borowski

Sztuka Andrzeja Błażewicza "Polskie rymowanki albo ceremonie" znalazła się w finale Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej 2019 i ukazała się drukiem w w 45. zeszycie Nowych Sztuk dla Dzieci i Młodzieży. Prawa autorskie do adaptacji reprezentuje ADiT.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne