Teatr Realistyczny ze Skierniewic oraz Instytut Grotowskiego rozpoczynają nową edycję kursu "Teatr – sztuka społeczna". Kurs zaczyna się w lutym we Wrocławiu. Zgłoszenia przyjmowane są do 18 stycznia 2022.
W lutym 2022 roku rozpoczynamy we Wrocławiu drugą edycję kursu Teatr – sztuka społeczna. Szukamy osób, które łączą w sobie artystyczną pasję ze społeczną misją. Jeśli więc zajmujesz się teatrem i chcesz, by Twoja sztuka stała się narzędziem do pracy z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym, wypełnij formularz i dołącz do grupy podobnych Tobie.
Podczas siedmiu zjazdów poznasz ekspertów i ekspertki, którzy przez lata wypracowali własne metody pracy z osobami z niepełnosprawnościami, z osadzonymi, osobami LGBTQ+, migrantami oraz mieszkańcami obszarów rewitalizowanych. To szansa na naukę konkretnych technik i podjęcie refleksji nad mechanizmami wykluczenia i dyskryminacji, ale także, na podzielenie się swoimi obawami, dopytanie o realia takiej pracy i przygotowanie na możliwe trudności również poprzez samodzielną praktykę.
ZASADY NABORU
Kurs jest przeznaczony dla twórców i twórczyń oraz pedagogów i pedagożek teatru, którzy mają już doświadczenie w pracy teatralnej, ale chcą rozwijać swoje umiejętności związane z wykorzystaniem teatru do działań z grupami zagrożonymi wykluczeniem społecznym.
Kurs jest bezpłatny.
Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą formularza internetowego do 18 stycznia 2022. Następnie z wybranymi przez nas chętnymi przeprowadzimy rozmowy w formie online. Udział w projekcie jest bezpłatny. Zjazdy będą odbywać się w siedzibach Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu i Brzezince między lutym a październikiem 2020 roku. Zjazd czerwcowy odbędzie się u naszego partnera w Centrum JOHAN w Pilźnie (Czechy). Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie. Zjazdy w formie zdalnej przewidujemy tylko w ostateczności.
DOKUMENTY
TERMINY
18.01.2022 Termin przyjmowania zgłoszeń
19–29.01.2022 Indywidualne rozmowy z kandydatami
31.01.2022 Ogłoszenie listy osób zakwalifikowanych
Więcej przeczytasz tutaj.
Projekt jest finansowany z Funduszy EOG w ramach programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny.