EN

1.10.2020, 12:16 Wersja do druku

Wrocław. Rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Opowiadania

16. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania startuje dziś o  godz. 20. Wydarzenia będą dostępne zarówno na żywo, jak i online w formie transmisji.

mat. organizatora

Agnieszka Wolny-Hamkało, kuratorka literacka o Festiwalu:

„16. edycja będzie szalenie teatralna. Badamy działanie tekstu w innych kontekstach, przestrzeniach, mediach. W jaki sposób odbieramy tekst zapośredniczony przez chłodne medium (wideo), w jaki przez medium wilgotne (czytania performatywne, teatr)? Co tracimy, a co zyskujemy, wychodząc poza intymność kartki, włączając w lekturę osoby drugie, trzecie? Rozszerzając proces komunikacji, tracimy nad nim pełną kontrolę, ale zyskujemy radość działań kolektywnych, budujemy wspólnotę, a nasze doświadczenie staje się doświadczeniem zbiorowym. Zaprosiliśmy do współpracy Teatr Polski w Podziemiu, Teatr na Faktach, Instytut Grotowskiego oraz reżyserki i reżyserów, aktorki, aktorów, muzyków, graficzki, tłumaczki i naszych wspaniałych gości – pisarzy z Polski i zagranicy – do wspólnych eksperymentów, których centrum stanowi tekst: opowiadanie, wiersz, litania, proza, flash-fiction, powieść, zdanie, słowo, dźwięk”.

W tym roku, ze względu na bardzo ograniczoną liczbę miejsc, na wszystkie wydarzenia festiwalowe odbywające się na żywo obowiązują zapisy przez formularz.

Wejściówki na wydarzenia w kinie Popiół i Diament do odbioru w kasach Muzeum Pana Tadeusza.


Część spotkań będzie transmitowana również lub wyłącznie online na Facebooku MFO

Program festiwalu

Transmisje

Źródło:

Materiał nadesłany