EN
11.08.2022, 10:22 Wersja do druku

Wrocław. Ponad 6 tysięcy widzów Letniego Kina Opery Wrocławskiej

Ponad 6 tysięcy widzów obejrzało już spektakle w ramach Letniego Kina Opery Wrocławskiej – wakacyjnej propozycji dla mieszkańców miasta i turystów na spędzenie letnich wieczorów. Do końca wakacji w mobilnej kasie biletowej w strefie Kina Letniego, bilety do Opery Wrocławskiej na wszystkie spektakle kupimy z 10% zniżką. To nie lada gratka dla melomanów planujących swój kalendarz na nadchodzący sezon, a także dla tych, którzy dotąd nie odwiedzili gmachu przy Świdnickiej 35.

fot. Tomasz Golla / mat. teatru

Każdego dnia do końca wakacji na specjalnym ekranie umiejscowionym przy operowym gmachu od strony fosy promocyjnie prezentowane są nagrania spektakli Opery Wrocławskiej. Są dostępne dla wszystkich chętnych – w ten sposób instytucja zachęca do kupowania biletów na spektakle w nadchodzącym sezonie artystycznym 2022/23.

Do stałego programu wydarzeń dołączyły weekendowe atrakcje dla najmłodszych, zwiedzanie gmachu teatru oraz panele dyskusyjne przed projekcjami. Na uczestników czeka również operowa ścianka z kurtyną oraz światłami reflektorów, idealna do pamiątkowych fotografii, które mogą wziąć udział w konkursie #jestemwoperze.

Konkurs fotograficzny #jestemwoperze

W ramach projektu „op.era4u – chodź do opery!” na publiczność czeka konkurs fotograficzny. Nagroda główna za najciekawsze zdjęcie to podwójne zaproszenie na wybrane przedstawienie Opery Wrocławskiej w sezonie artystycznym 2022/23. Laureaci nagród od 2. do 5. miejsca będą mieli możliwość zakupu biletu z 30 proc. zniżką na wybrane trzy spektakle. Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy sfotografować się na ściance lub zrobić zdjęcie w strefie Letniego Kina, a następnie umieścić je na swoim profilu na Facebooku lub Instagramie z hasztagiem: #jestemwoperze.

Panele dyskusyjne

Na piątek, sobotę i niedzielę o g. 20:00 (na godzinę przed projekcją) zaplanowane są spotkania
z ludźmi związanymi z Operą Wrocławską i sztuką operową – ekspertami, którzy wprowadzą publiczność
w świat muzyki, odkryją tajemnice przygotowań do premier, oraz z artystami, którzy opowiedzą o swojej pracy.


Spotkania w najbliższy weekend:

12 sierpnia (piątek), g. 20:00

Artystyczne tułaczki, czyli jak z remontu powstają widowiskaKarolina Chojnacka, archiwistka, opowie
o bogatej historii Opery Wrocławskiej;

13 sierpnia (sobota), g. 20:00

Młoda choreografia i taniec w Polsce i w JaponiiBartłomiej Malarz, artysta Baletu Opery Wrocławskiej, o przecinających się ścieżkach tańca Europy i Azji;

14 sierpnia (niedziela), g. 20:00

Skuteczna tyrania czy artystyczna współpracaHanna Marasz, asystent reżysera, opowie
o meandrach procesu powstawania spektakli operowych;


Weekendowy program specjalny: wydarzenia dla całej rodziny

Przed wieczornymi projekcjami Opera Wrocławska zaprasza na dodatkowe wydarzenia adresowane do odbiorców w każdym wieku: zabawy dla najmłodszych z animatorami kultury oraz zwiedzanie operowego gmachu z przewodnikiem.

Wydarzenia są bezpłatne, obowiązują zapisy w kasie Opery do piątku do godz. 15, telefonicznie w dziale obsługi widza: tel. +48 71 370 88 80, tel. +48 507 088 997 lub mailowo: [email protected] Szczegóły dotyczące zapisów na Facebooku Opery Wrocławskiej oraz na stronie www.opera.wroclaw.pl

Sobota i niedziela 16:00 – 18:00

Wesoły Figaro, czyli operowe zabawy dla dzieci - animacje w strefie Kina Letniego.

Sobota i niedziela 14:00 – 15:00

Operowy Labiryntzwiedzanie gmachu Opery Wrocławskiej (maks. 30 osób)

Program projekcji

10.08 (środa) – Straszny dwór, Stanisław Moniuszko

11.08 (czwartek) – Tosca, Giacomo Puccini

12.08 (piątek) – Cyganeria, Giacomo Puccini

13.08 (sobota) – Wolny Strzelec, Carl Maria von Weber

14.08 (niedziela) – Wesele Figara, Wolfgang Amadeus Mozart

15.08 (poniedziałek) – Giselle, Adolphe Adam, (balet)

16.08 (wtorek) – Koncert Noworoczny (fragmenty Traviaty, Cyganerii i Napoju miłosnego)

W strefie Letniego Kina Opery Wrocławskiej do dyspozycji widzów są leżaki i stoły pod parasolami, ale warto zabrać swoje koce lub krzesełka. W przypadku złych warunków pogodowych filmy nie są wyświetlane, a zajęcia na świeżym powietrzu dla dzieci oraz spotkania z publicznością przed projekcjami będą odwołane - informacje będą zamieszczone Facebooku Opery Wrocławskiej. Operowy Labirynt odbywa się bez względu na pogodę.


Godziny otwarcia kasy mobilnej:
poniedziałek – piątek 20:00-22:00

sobota – niedziela 14:00-22:00

Lokalizacja: Namiot gastronomiczny Letniego KinaAktualne informacje na temat repertuaru oraz wydarzeń towarzyszących można znaleźć w mediach społecznościowych Opery Wrocławskiej oraz stronie www.opera.wroclaw.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne