EN

7.12.2020, 10:23 Wersja do druku

Wrocław. „Po drugiej stronie/Przejście” online w Instytucie Grotowskiego

17 grudnia o godz. 19:00 odbędzie się pokaz pracy Fundacji Jubilo. To kolejny krok w kilkuletnich badaniach zespołu skupiających się wokół tematów wolności i odosobnienia. Tym razem Jubilo zaprosiło do współpracy grupę młodych aktorów, angażując ich w proces badawczy w ramach projektu „Unlocking”. Emisja na profilu Instytutu Grotowskiego na Facebooku. Nagranie dostępne będzie bezpłatnie przez 48 godzin.

fot. Aleksandra Gronowska / mat. organizatora

Jak piszą twórcy, tytuł pokazu „Po drugiej stronie/Przejście” powinien być potraktowany jako pytanie, sugestia kierunku, żywa dynamika zmiany. Zmiany dokonującej się zarówno w świecie zewnętrznym, jak i wewnątrz, w nas samych. Jak możemy być jej świadkami? Czy angażujemy się w nią aktywnie, czy też biernie akceptujemy jej konsekwencje? W pokazie granym w językach polskim, angielskim i włoskim zobaczymy: Zuzannę Dobrzańską, Marka Idzikowskiego, Michała Murawskiego, Alessia Romano, Elizę Paś i Małgorzatę Wrzosek. Projekt dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Gminy Wrocław.


Aleksandra Gronowska / mat. organizatora

Fundacja Jubilo poprzez akcje i interwencje artystyczne dąży do przełamywania barier społecznych, ekonomicznych, językowych i kulturowych. Inicjatywy te realizowane są poprzez długoterminowe spotkania warsztatowe oraz spektakle będące dialogiem artystycznym pomiędzy uczestnikami a zespołem Jubilo. Jej współzałożycielem i liderem jest włoski aktor i reżyser Diego Pileggi. Od 2011 roku zespół pracował m.in. z niepełnosprawną fizycznie i umysłowo młodzieżą, dorosłymi z doświadczeniem choroby psychicznej, dziećmi pochodzenia polskiego i romskiego, osobami bezdomnymi, uchodźcami z Bośni czy osadzonymi. Jubilo współpracuje też z wieloma wrocławskimi instytucjami kultury i teatrami, w tym z Instytutem Grotowskiego. Od wielu lat prowadzi na terenie Zakładu Karnego nr 1 we Wrocławiu projekt „Odkluczanie”, w ramach którego powstał wielokrotnie nagradzany spektakl „Odzwierciedlenie” w reżyserii Agnieszki Bresler, Diega Pileggiego, Simony Sali (2015) oraz „Kain” w reżyserii Diega Pileggiego (2019). Więcej informacji: jubiloproject.com

Więcej na: https://bit.ly/2L1VXEG


Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

07.12.2020

Wątki tematyczne