EN

10.10.2022, 15:55 Wersja do druku

Wrocław. Październik w Pantomimie

Na październikowym afiszu we Wrocławskim Teatrze Pantomimy m.in. premiera „Ballad i romansów” oraz udział w XXII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie.

fot. proj. Patryk Hardziej / mat. teatru

„Ballady i Romanse” to pierwsza premiera Wrocławskiego Teatru Pantomimy w nowym sezonie artystycznym. Miłość, zbrodnia i podróż w czasie będą motywami przewodnimi trzyodcinkowego miniserialu teatralnego opartego na „Romantyczności”, „Świtezi” i „Lilijach”. Trzech reżyserów, Zdenka Pszczołowska, Błażej Peszek i Piotra Soroka przeniosą nadprzyrodzony świat mickiewiczowskich ballad na różnorodne środki wyrazu teatru pantomimy. W przedstawieniu będzie również muzyka na żywo w wykonaniu Magdy Pasierskiej i Szymona Tomczyka.

W związku z charakterem przedstawienia (trzema odcinkami, trzema tematami i motywami), Pantomima zaprosiła do przygotowania plakatu nie jednego, ale trzech cenionych artystów grafików: Olę Jasionowską, Patryka Hardzieja i Michała Matoszko.

---

„Ballady i romanse”

miniserial teatralny

premiera: 20 października w Centrum Sztuk Performatywnych Piekarnia; kolejne przedstawienia: 21, 22, 23 października.

Przedstawienie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz z budżetu Województwa Dolnośląskiego.

„Tyran” festiwalowo

15 października WTP zagra „Tyrana” na XXII Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Mimu w Warszawie, największym polskim festiwalu, na którym prezentowane są różnorodne formy współczesnego teatru pantomimy z całej Europy.

Dla Jakuba Lewandowskiego – reżysera i choreografa „Tyrana” – punktem wyjścia do pracy był klasyk kina grozy: „Nosferatu – symfonia grozy” (reż. F.W. Murnau).

Bilety na przedstawienie można kupić na stronie Festiwalu.

Dzień otwarty w Pantomimie

Na koniec miesiąca, tj. 30 października, Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza na al. Dębową 16 na Dzień Otwarty w ramach Święta Województwa Dolnośląskiego. W programie warsztaty dla dzieci oraz warsztaty dla młodzieży i dorosłych; zajęcia poprowadzą aktorki i aktorzy pantomimy.

Wejściówki na warsztaty, w cenie 10 zł, można kupić na stronie bilety.pantomima.wroc.pl. Liczba miejsc jest ograniczona. Kontakt: [email protected]

Pantomima porusza: tematy

Jeszcze w październiku Wrocławski Teatr Pantomimy udostępni pierwszy podcast z cyklu Pantomima porusza tematy. Agnieszka Charkot i Piotr Soroka wraz z zaproszonymi gośćmi będą rozmawiać zarówno o teatrze, ciele i zdrowiu, jak również o sensie robienia teatru i zajmowania się sztuką. Rozmówczynią pierwszego odcinka będzie Zdenka Pszczołowska współreżyserka „Ballad i romansów”. Publikacja będzie dostępna w mediach społecznościowych teatru, m.in. w serwisie YouTube i Spotyfy.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne