EN
21.04.2022, 09:30 Wersja do druku

Wrocław. „Pani Ka patrzy na morze…” premierowo w TPL

28 kwietnia na Scenie na Świebodzkim odbędzie się pierwsza premiera tego roku w Teatrze Polskim we Wrocławiu - „Pani Ka patrzy na morze…” w reż. Pawła Miśkiewicza z niezwykłą rolą pani Krzesisławy Dubielówny, która z Teatrem Polskim we Wrocławiu związana jest od 1965 r.

fot. mat. teatru

O czym jest spektakl? O naturze teatru, jego ulotności, nietrwałości, uwodzicielskim pięknie, ale też o jego okrucieństwie, niewierności i pozornej realności. Jest też opowieścią o świecie i ludziach, którzy tworzą to niedoskonałe uniwersum. Świecie wartości pozornych, pozbawionym stałych punktów oparcia, kapryśnym i pełnym przemocy.
 
Scenariusz spektaklu powstał na podstawie sztuki Thomasa Bernharda Komediant (Der Theatermacher), będącej ironicznym rozważaniem na temat kondycji zawodu aktorskiego. Kim jest aktor – kapłanem sztuki czy błaznem? Główny bohater dramatu, zasłużony artysta teatru i zarazem wielki megaloman, przybywa z rodziną do zapyziałej miejscowości na prowincji, aby zagrać tam przedstawienie. Staje się to impulsem do rozpamiętywania jego życia, dorobku i refleksji nad istotą jego zawodu. Przedstawienie Pawła Miśkiewicza będzie wywoływaniem duchów teatru – przywołujemy realizację ze Sceny na Świebodzkim sprzed ćwierćwiecza, pamiętny spektakl Krystiana Lupy Immanuel Kant według innej sztuki austriackiego autora, z wybitnymi rolami Krzesisławy Dubielówny i Wojciecha Ziemiańskiego, którzy grają również w obecnej premierze.

Spektakl będzie grany z muzyką na żywo!!
Obsada
ALEKSANDRA CHAPKO
MARIAN CZERSKI
KRZESISŁAWA DUBIELÓWNA
WOJCIECH ZIEMIAŃSKI (gościnnie)
Realizatorzy
scenariusz i reżyseria PAWEŁ MIŚKIEWICZ
scenografia i kostiumy BARBARA HANICKA
muzyka MAJA KLESZCZ i WOJCIECH KRZAK
reżyseria światła JĘDRZEJ JĘCIKOWSKI

Premiera

28 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00 Scena na Świebodzkim
Kolejne spektakle
29 kwietnia 2022 r. o godz. 19.00 Scena na Świebodzkim
30 kwietnia 2022 r. godz. 19.00 Scena na Świebodzkim
 
Bilety można nabyć przez stronę internetową teatrpolski.wroc.pl lub w kasach Teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany