Międzypokoleniowe warsztaty rękodzielnicze, osiedlowe spacery historyczne, wieczorki literackie, a może cykl jesiennych koncertów na podwórku? Strefa Kultury Wrocław wraz z Fundacją Umbrella ogłaszają harmonogram sierpniowych konsultacji i od 1 września zapraszają do udziału w ostatnim w tym roku naborze do Mikrograntów! Jesienią we Wrocławiu zrealizowanych zostanie kilkadziesiąt nowych projektów.
Inne aktualności
- Bytom. Wydział Teatru Tańca AST zaprasza na „Bachantki” w reż. Darii Kopiec 29.03.2025 14:34
- Bytom. Rozbark zaprasza do udziału w konkursie teatrów tańca dzieci i młodzieży 29.03.2025 12:38
- Olsztyn. OTL z rekordowym dofinansowaniem z MKiDN 29.03.2025 12:29
- Gdańsk. Dziś premiera „Potopu” w Teatrze Wybrzeże 29.03.2025 10:41
- Częstochowa. Teatr Mickiewicza rozpoczyna współpracę z Uniwersytetem Jana Długosza 29.03.2025 09:48
- Rzeszów. Teatr Siemaszkowej wznawia „Okno na Parlament” w reż. Marcina Sławińskiego 29.03.2025 09:28
- Warszawa. We wtorek premiera „Karolci” w Teatrze Polskim 29.03.2025 09:23
-
Kraków. Dźwięk, przestrzeń i historia: wkrótce Misteria Paschalia 2025 29.03.2025 09:17
- Poznań. Ogłoszono wykonawcę nowego gmachu Teatru Muzycznego 29.03.2025 09:11
- Bydgoszcz. Filharmonia Pomorska dostała 50 milionów złotych dofinansowania na rozbudowę 29.03.2025 09:07
- Olsztyn. W Teatrze Jaracza świętowano Międzynarodowy Dzień Teatru 29.03.2025 08:58
- Kraków. Interaktywny performance „Minimum Decay/Powstrzymać rozpad" jutro w Willi Decjusza 29.03.2025 08:38
- Kraków. Dziś premiera spektaklu „Idioci. Spass!” w Teatrze Barakah 29.03.2025 08:26
- Warszawa. MKiDN: Zdzisław Wardejn uhonorowany Złotym Medalem „Gloria Artis” 28.03.2025 18:22
Poszukiwanie propozycji na nowe osiedlowe projekty w nadchodzącej odsłonie Mikrograntów potrwa od 1 do 15 września. Przez dwa tygodnie będzie można przesłać propozycje działań z zakresu animacji, rekreacji, aktywizacji społecznej, edukacji, związanych z wszystkimi dziedzinami sztuki oraz innych
o charakterze kulturotwórczym. Jak co roku istotnym elementem wrześniowego naboru jest czas.
Na realizację swojego pomysłu będzie go bowiem bardzo mało – od ogłoszenia wyników naboru
na początku października, do ostatniego dnia na zakończenie projektów miną tylko nieco ponad dwa miesiące!
– Jesteśmy świadomi, że nowa rzeczywistość społeczna to życie i działanie z pandemią u boku. Widząc wielki entuzjazm wśród inicjatorów i inicjatorek aktualnie odbywających się projektów, mamy pewność, że również jesienią uda nam się wspólnie znaleźć odpowiednie i bezpieczne formy realizacji waszych pomysłów. Wykorzystajcie więc końcówkę wakacji i zacznijcie już planować działania na wrocławskich podwórkach! – zachęcają koordynatorzy programu.
Warto pamiętać, by zgłaszane do naboru propozycje zachęcały do wspólnego działania lokalne społeczności i pomagały w zacieśnianiu sąsiedzkich relacji. Obok jesiennych spotkań „na żywo” wciąż przeprowadzić będzie można również działania w sieci oraz zorganizować wydarzenia hybrydowe. Projekty realizowane musza być w głównej mierze na terenie Wrocławia, jednak w naborze mogą wziąć udział również osoby bez stałego meldunku w mieście.
Trzy ścieżki do wyboru
Nabór do Mikrograntów niezmiennie podzielony jest na trzy ścieżki: dla osób fizycznych (również tych prowadzących działalność gospodarczą) i grup nieformalnych, dla grup młodzieżowych, czyli osób od 13 do 21 roku życia, a także dla organizacji pozarządowych działających do 5 lat oraz starszych, których przychód za ostatni, zamknięty rok obrotowy nie przekroczył 3 tysięcy złotych brutto.
Wybrane projekty otrzymają wsparcie finansowe (od 1 do 10 tysięcy złotych brutto w zależności od ścieżki), a także pomoc organizacyjną, promocyjną, administracyjną i logistyczną. Jak zgłosić swoją propozycję? Wystarczy wypełnić specjalny formularz, który od 1 września dostępny będzie na stronie www.wroclaw.pl/mikrogranty.
Dowiedz się więcej na spotkaniach informacyjnych
Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z programem, lub chcą odświeżyć swoją wiedzę, jeszcze przed startem naboru mogą wziąć udział w spotkaniach informacyjnych organizowanych zarówno online, jak i na żywo. W sieci zaplanowano trzy transmisje – pierwsze z nich poświęcone ścieżce dla osób fizycznych i grup nieformalnych i transmitowane zostanie 24 sierpnia. Dzień później, 25 sierpnia, będzie można dowiedzieć się więcej o Mikrograntach młodzieżowych.Z kolei o szczegółach Mikrograntów NGO posłuchać będzie można 26 sierpnia. Każde spotkanie transmitowane będzie na facebookowym profilu Mikrograntów od godziny 17:30.
Po raz pierwszy w tym roku zaplanowano także spotkanie informacyjne na żywo. O szczegółach każdej ze ścieżek posłuchać będzie można 31 sierpnia od godziny 17:30 w Barbarze (ul. Świdnicka 8B).
To jednak nie koniec możliwości na poszerzenie swojej wiedzy o Mikrograntach. Przez cały czas trwania naboru można będzie skorzystać z mailowych oraz telefonicznych konsultacji z koordynatorami i koordynatorkami zespołów Strefy Kultury Wrocław i Fundacji Umbrella. Na początku września odbędą się również specjalne warsztaty i szkolenia poświęcone każdej ze ścieżek. Zajęcia nie tylko umożliwią bliższe zapoznanie się z zasadami programu, a także pomogą lepiej poznać wymagania i formularz wniosku, który wypełniany jest przy zgłoszeniu projektu. Dokładne terminy szkoleń oraz przydatne dokumenty można znaleźć na stronach poszczególnych ścieżek:
Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych: www.strefakultury.pl/mikrogranty
Kontakt: [email protected]
Mikrogranty NGO: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntyngo
Kontakt: [email protected]
Mikrogranty młodzieżowe: www.sektor3.wroclaw.pl/mikrograntymlodziezowe
Kontakt:[email protected]
Więcej informacji:
www.wroclaw.pl/mikrogranty
www.facebook.com/mikrogranty