EN

2.01.2024, 09:52 Wersja do druku

Wrocław. „Opera Italia”, czyli gala sylwestrowo-noworoczna w Operze Wrocławskiej

Gala sylwestrowo-noworoczna w Operze Wrocławskiej, która odbyła  się 31 grudnia i 1 stycznia, pokazana zostanie także  zostanie 7 stycznia.  Opera Italia w reżyserii Waldemara Zawodzińskiego i pod batutą Giorgio Crociego zabiera publiczność do barwnego i rozśpiewanego świata Puciniego , Verdiego czy Rossiniego i Mascagniego

fot. mat. teatru

Opera Italia – takie hasło przyświeca tegorocznej gali sylwestrowo-noworocznej przez którą przeprowadzi publiczność maestro Giorgio Croci. Ten znakomity dyrygent występował w wielu znaczących teatrach operowych i filharmoniach na świecie: od Arena di Verona, Opera Tokyo, Cairo Opera, Komische Oper Berlin aż do teatrów w Mexico City, Lisbonie, Budapeszcie, Pradze, Nagoyi i Osace. Koncertował z najznakomitszymi orkiestrami, m in. z Filharmonikami Berlińskimi, Korean Symphony Orchestra, Tokio City Philharmonic, Orchester de Chambre de Paris. Ma w swoim artystycznym życiorysie poprowadzenie spektakularnego przedsięwzięcia - Aidy w Luksorze wśród piramid w Gizie, ale i nagranie ścieżki dźwiękowej do filmu Herzoga Fitzcarraldo. Giorgio Croci pracował z wieloma gwiazdami świata operowego: Katią Ricciarelli, Angelą Gheorghiu, Cecylią Bartoli, Fiorenzą Cossotto, Roberto Alagną, Marcelo Alvarezem, Leo Nucci i wielu innymi znakomitymi artystami.

Za reżyserię gali odpowiada, uznany i doświadczony reżyser teatralny, scenarzysta, scenograf oraz dyrektor teatrów Waldemar Zawodziński.

W sylwestrowy wieczór zobaczymy solistów naszej opery, zaproszonych gości, chór i balet - jednym słowem ponad 120-osobowy zespół artystyczny wprowadzi zgromadzonych w Operze Wrocławskiej gości w szampański nastrój i zapewni znakomitą zabawę. W programie znajdą się takie tytuły, jak m.in. Kwartet Gildy, Maddaleny, Księcia Mantui i Rigoletta Bella figlia dell amorez III aktu opery Rigoletto Giuseppe Verdiego, Chór Cyganek i Matadorów Noi siamo zingarellez II aktu opery Traviata, pieśni neapolitańskie, czy Aria Alfia Il cavallo scalpita z opery Rycerskość wieśniacza.

Źródło:

Materiał nadesłany