EN

20.01.2022, 14:36 Wersja do druku

Wrocław. Nowości w Capitolu

Nowe portrety artystek i artystów oraz kolejne odcinki serialu o teatrze będzie można zobaczyć w Teatrze Muzycznym Capitol.

Bartosz Picher, aktor Teatru Muzycznego Capitol, fot. Szymon Szcześniak

Portrety artystek i artystów Capitolu

29 stycznia 2022 odsłonimy nowe portrety fotograficzne artystek i artystów Teatru Muzycznego Capitol. Są dziełem Szymona Szcześniaka, jednego z najlepszych portrecistów. Zastąpią dotychczasową pastelową galerię fotografii, których autorem także był Szymon Szcześniak. Poprzednie zdjęcia zrobione zostały na otwarcie Capitolu po przebudowie, w 2013 roku.

Nowe portrety będzie można oglądać jako stałą wystawę w foyer Capitolu na parterze.

Szymon Szcześniak jest absolwentem Instytutu Twórczej Fotografii w Opawie (Czechy, 2004), wykładowcą Akademii Fotografii w Warszawie i w Krakowie, specjalizuje się w fotografii portretowej.

Współpracuje z Playboyem, Zwierciadłem, Twoim Stylem, Przekrojem, Panią, Galą, Wysokimi Obcasami. Dwukrotny laureat I nagrody w konkursie Izby Wydawców Prasy – GrandFront oraz m.in. Złotego Orła i Chimery. Miał wystawy m.in. w Port Autonome Gallery w Paryżu, a także warszawskich galeriach: OBOK ZPAF, Yours Gallery, MELON, Leica Gallery.

fot. mat. teatru

Nowe odcinki „Bez maski”

Udostępniamy dwa nowe odcinki serialu edukacyjnego o teatrze „Bez maski”: o zakamarkach teatru i o pszczołach. W pierwszym z nich po magazynach i pracowniach Capitolu oprowadzają nas dwie osoby z grona fundatorskiego zbiórki crowdfundingowej.

 W drugim na dach teatru, do Pasieki Capitol, zabiera nas Emose Uhunmwangho jako Karczmarka z „Trzech muszkieterów”. Opowieść o pasiece uzupełnia rozmowa z Łukaszem Wyszkowskim, prezesem Fundacji Instytut Rozwoju Pszczelarstwa, który zainicjował sprowadzenie pszczół na dach Capitolu. W rozmowie z Konradem Imielą wyjaśnia sens i cel miejskich pasiek, a umiejscowienie jednej z nich na dachu teatru wiąże nawet… z misteriami dionizyjskimi.

 Wszystkie odcinki i rozmowy serialu dostępne są bezpłatnie na stronie teatr-capitol.pl/, wszystkie zostały opatrzone audiodeskrypcją i napisami przez Fundację Katarynka.

Nowe odcinki można będzie oglądać od 20 stycznia 2022 od godz. 15.

TU MOŻNA ZOBACZYĆ SERIAL O TEATRZE

Serial „Bez maski” polecamy widzom od 14. roku życia. Może być również narzędziem edukacyjnym dla szkół. W lekki i zabawny sposób pokazuje pracę za kulisami, a merytorycznie uzupełniają go rozmowy z ludźmi teatru.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne