EN
24.01.2020 Wersja do druku

Wrocław. Nowi dyrektorzy Teatru Polskiego pozytywnie oceniani przez "Solidarność"

Nowym dyrektorem Teatru Polskiego we Wrocławiu ma zostać urzędnik Jacek Gawroński, a jego zastępcą Jan Szurmiej - reżyser, który współpracował z niszczącym teatr Cezarym Morawskim. Dostaną poparcie "S", ale raczej nikogo więcej.

Marszałek Cezary Przybylski nazwisko nowego dyrektora uzgodnił - bez rozpisywania konkursu - z ministrem kultury Piotrem Glińskim w ubiegłym tygodniu. I choć procedury jeszcze trwają, władze województwa rozesłały już pisma informujące o "zamiarze powołania" na to stanowisko Jacka Gawrońskiego. Listy z prośbą o zaopiniowanie decyzji otrzymali m.in. teatralni związkowcy. Przyszły dyrektor Teatru Polskiego to nauczyciel akademicki, śpiewak operowy i aktor, a w latach 2008-2015 dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego. W ostatnich wyborach samorządowych próbował zdobyć mandat radnego sejmiku z komitetu Z Dutkiewiczem dla Dolnego Śląska. Gawroński nie chciał komentować nominacji: - Do czasu zakończenia całej procedury będę milczał w siedmiu językach - powiedział "Wyborczej". Kontrowersyjny zastępca Wiadomo też, że Gawroński nie będzie prowadził instytucji sam, ale w parze z zastępcą. Będzie nim prawdopodobnie Jan Szurm

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowi dyrektorzy Teatru Polskiego pozytywnie oceniani przez "S". Ekspert: "Potrzebna raczej odważna decyzja, nawet o rozwiązaniu"

Źródło:

Materiał nadesłany

Gazeta Wyborcza - Wrocław online

Autor:

Magdalena Kozioł, Karolina Kijek

Data:

24.01.2020