EN

9.08.2021, 15:43 Wersja do druku

Wrocław. "Nowe szaty królowej" Teatru im. Stefana Batorego we Wrocławskim Teatrze Współczesnym

"Nowe szaty królowej" pokaże Teatr im. Stefana Batorego  14 i 15 sierpnia w ramach letniego cyklu TRZY W JEDNYM.

fot. mat. teatru

Jaka powinna być Królowa? Piękna, łaskawa, mocarna… to zdają się już oklepane frazesy. Może współczesna władczyni powinna odznaczać się zupełnie innymi cechami. Może obecnie powinna być raczej zasymilowana i przystosowana. Być może powinna odbijać w sobie wiele barw naszej skomplikowanej codzienności. Tylko czyja tak właściwie ma to być Królowa?

„Nowe Szaty Królowej” to opowieść o młodym pokoleniu zagubionym w czasach pełnych skrajności. W czasach, w których przynależność jest koniecznością, w których nie ma miejsca na nijakość, w których budząc się godzinę później niż zwykle, otwiera się oczy w zupełnie nowej rzeczywistości. Kiedy narrację współczesnego świata prowadzą masowe media, zaciera się granica między prawdą a fikcją, coraz mniej wyraźna staje się też granica moralności. W świecie medialnego szumu definicje pewnych wartości zaczynają być stawiane na nowo. Jak bardzo mogą zostać zmienione? To zależy od oglądalności.


Realizatorzy:
scenariusz i reżyseria: Katarzyna Hora
scenografia: Jan Głąb
muzyka: Katarzyna Bem
choreografia: Marta Wiśniewska
wideo: Łukasz Kurek
plakat: Magda Bremer
inspicjent: Artur Wacławek (Teatr Rozrywki w Chorzowie)
wykonanie masek: Alicja Helfojer
produkcja: Teatr Rozrywki w Chorzowie (w ramach nagrody 10. Obserwatorium Artystycznego Entrée)

obsada:

Joanna Kotowicz - Adrianna Bieżan
Marianna Skarbek - Agata Dromert,
Sandra Wieszko - Żaneta Górecka,
Magdalena Mostek - Michalina Hanzel,
Barbara Wąsik - Marta Wiśniewska,
Prezenter - Piotr Jaszczur Śnieguła.
Spektakl powstał w ramach nagrody 10. edycji Obserwatorium Artystyczne Entrée w Teatrze Rozrywki w Chorzowie.
Spektakle: 14, 15 sierpnia, godz. 19:00, Scena na Strychu Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Teatr im. Stefana Batorego - kolektyw twórczy założony w 2014 roku przez ówczesne
uczennice III Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie. Dzisiaj, tworzony przez studentki wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie, absolwentki  Akademii Praktyk Teatralnych Europejskiego Ośrodka Praktyk Teatralnych "Gardzienice" oraz studenta intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Siła twórcza, która pokazuje, że teatr jest przede wszystkim wspólnotą, spotkaniem i przyjaźnią. W swoich pracach chętnie wykorzystują doświadczenia zdobyte podczas kształcenia artystycznego. Sięgają po różnorakie środki  artystyczne takie jak:  forma, animacja przedmiotów, muzyka i pieśni wielogłosowe. W spektaklach szukają odpowiedzi na trudne pytania o otaczającą go rzeczywistość i starają się mówić o swoim pokoleniu. Teatr im. Stefana Batorego ściśle współpracuje z katowicką Fundacją #wszystkierodzajeteatru, z którą co roku realizuje autorski projekt  „Kolędowanie Miejskie”, który jest formą etnoteatru dającą szansę na rozwój duchowy i umocnienie wspólnoty, zarówno tej lokalnej jak i rodzinnej.

TRZY W JEDNYM czyli sierpień w WTW to letni cykl, podczas którego trzy nieinstytucjonalne teatry mają możliwość pokazać swoje spektakle na scenach Wrocławskiego Teatru Współczesnego.

Więcej informacji: wteatrw.pl


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne