EN

18.05.2023, 08:20 Wersja do druku

Wrocław. Magiel Filmowy z Kingą Preis

Przed nami kolejne spotkanie w Maglu Filmowym! Gościnią Łukasza Maciejewskiego w majowej odsłonie cyklu będzie Kinga Preis. Widzowie DCF razem z gwiazdą obejrzą inspirowane prawdziwą historią „Prawdziwe życie aniołów” i będą mieli okazję porozmawiać o pracy przy tym niezwykłym filmie, w którym Kinga Preis wspólnie z Krzysztofem Globiszem wykreowała niezwykle piękną i sugestywną rolę.

fot. mat. organizatora

Pochodząca z Wrocławia Kinga Preis jest jedną z najbardziej cenionych i uwielbianych przez publiczność aktorek filmowych i telewizyjnych. Jej talent mogliśmy podziwiać  nie tylko w  filmach Wojciecha Smarzowskiego, Feliksa Falka, Michała Rosy, ale także w popularnych  serialach telewizyjnych, jak choćby w „Ojcu Mateuszu”.

31 maja o godzinie 19.00 zapraszamy na seans i rozmowę.

Seans z audiodeskrypcją i napisami dla osób z niepełnosprawnościami słuchu. Rozmowa Łukasza Maciejewskiego z Kingą Preis tłumaczona na PJM. Wydarzenie dostosowane za pomocą pętli indukcyjnej. Kino zapewnia odbiorniki z słuchawkami do audiodeskrypcji.

Od 1 października 2022 r. do 15 czerwca 2023 r. w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu realizowane jest przedsięwzięcie grantowe: „Kultura bez barier w DCF” polegające na poprawie dostępu do instytucji kultury na poziomie widzenia i słyszenia, będące częścią projektu „Kultura bez barier”.

Źródło:

Materiał nadesłany
dcf.wroclaw.pl
Link do źródła

Wątki tematyczne