EN

23.03.2022, 08:29 Wersja do druku

Wrocław. Magiel Filmowy z Andrzejem Grabowskim

Przed nami kolejne spotkanie w Maglu Filmowym! W marcowej odsłonie cyklu gościem Łukasza Maciejewskiego będzie Andrzej Grabowski – znany wszystkim pokoleniom aktor teatralny, filmowy i dubbingowy, któremu zdarza się także występować w roli artysty kabaretowego i piosenkarza. W swojej kilkudziesięcioletniej karierze zawodowej wielokrotnie zachwycał widzów szerokim przekrojem i różnorodnością kreacji aktorskich.

fot. mat. organizatora

Powodem spotkania będzie zbliżająca się premiera „Piosenek o miłości” Tomasza Habowskiego, w których Andrzej Grabowski wciela się w… popularnego aktora, ojca głównego bohatera. Ile podobieństw, a ile różnic jest między Andrzejem Grabowskim a ekranowym Andrzejem Jaroszyńskim? Między innymi tego dowiemy się podczas spotkania w Maglu Filmowym.

 

O filmie:

„Piosenki o miłości” okazały się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. Debiut Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina. Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Romantyczne „Piosenki…” zachwycą z pewnością fanów „Frances Ha”, „Once” czy „Przed wschodem słońca”.

Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

Tytuł oryginalny

Magiel Filmowy z Andrzejem Grabowskim

Źródło:

Materiał nadesłany
dcf.wroclaw.pl
Link do źródła