EN

24.09.2020, 15:32 Wersja do druku

Wrocław. „Los Mimos” powraca do Ogrodu Pantomimy

3 i 4 października Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza widzów do Ogrodu – Sceny Letniej na ostatnie w tym roku przedstawienia „Los Mimos”.

Natalia Kabanow/mat. teatru

Najnowszy spektakl mimów to zbiorowa kreacja zespołu aktorskiego pod opieką artystyczną Leszka Bzdyla, dyrektora artystycznego wrocławskiej pantomimy. Twórcy „Los Mimos”, przygotowując widowisko na wskroś współczesne, nawiązują do tradycji barokowego teatru popularnego, z którego wywodzi się europejska pantomima.

Roślinność ogrodu wrocławskiej pantomimy i fasada budynku – siedziby WTP tworzą w „Los Mimos” naturalną scenografią. Ogród staje się dla bohaterów przedstawienia przestrzenią spełnienia, udręki, dojrzewania i odchodzenia. Rodzina Barona i Baronowej, ich goście oraz służba uwikłani są w szereg intryg i nie do końca oczywistych relacji.

„Los Mimos” - 3, 4 października 2020, godz. 16:00, Ogród - Scena Letnia WTP.

Bilety do nabycia za pośrednictwem platformy ekobilet.pl, link tutaj: https://tiny.pl/7p13s

Roman Holc/mat. teatru

Wrocławski Teatr Pantomimy przypomina, że w trakcie przedstawień obowiązują wytyczne związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

Przed przedstawieniem widzowie będą proszeni o wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia.
W celu uniknięcia kolejki bezpośrednio przed przedstawieniem, widzowie mogą pobrać i uzupełnić oświadczenia. Scan uzupełnionego i podpisanego oświadczenia należy przesłać na adres [email protected] lub przynieść ze sobą w dniu spektaklu.

Premierę przedstawienia „Los Mimos” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury
w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.

Źródło:

Materiał nadesłany