EN

1.12.2021, 10:00 Wersja do druku

Wrocław. Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki na 42. PPA

Rusza nabór zgłoszeń na Konkurs Aktorskiej Interpretacji Piosenki. Teatr Muzyczny Capitol zaprasza aktorki/aktorów, wokalistki/wokalistów, studentki/studentów wyższych szkół teatralnych i muzycznych z Polski i z zagranicy, a także wszystkich chętnych, którzy skończyli 18 lat.

fot. proj. Damian Styrna

Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z regulaminem Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki: s.teatr-capitol.pl/42-KAIP. Tam też jest do pobrania formularz zgłoszeniowy.

Mamy też plakat 42. edycji PPA – po raz kolejny autorstwa Damiana Styrny. Grafika przynosi miłe skojarzenia z Pegazem, symbolem artystycznego natchnienia, kiełznanym przez Tukana, symbol Przeglądu i naszego konkursu piosenki.

A tak wygląda kalendarium 42. PPA ze szczególnym uwzględnieniem Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki:

4 lutego 2022 – to nieprzekraczalny termin przysyłania formularza zgłoszeniowego na konkurs  (albo prezentacji audio-video w formacie DVD, w przypadku uczestników, którzy z powodu przebywania za granicą nie mogą wziąć udziału w Etapie I).

20 i 21 lutego 2022 – Etap I, czyli przesłuchania konkursowe na Scenie Ciśnień Capitolu. Uczestnicy konkursu występują przed Radą Artystyczną PPA, bez udziału publiczności.

18-27 marca 2022 – w tym terminie odbędzie się 42. Przegląd Piosenki Aktorskiej

18 marca 2022 – Etap II Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki

25 marca 2022 – Etap III, czyli Finał KAIP. Tego dnia dowiemy się do kogo pofrunie Złoty Tukan i kto otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 25 tys. zł. Dowiemy się też, kto zwycięży w Nurcie Off. Oczywiście na zwyciężczynie/zwycięzców czeka całe stadko Tukanów, przy czym każdy uczestnik Konkursu zakwalifikowany do III Etapu otrzyma nagrodę w wysokości 3 tys. zł.

Jury przyzna następujące nagrody:

Grand Prix – statuetka Tukana Złotego i 25 tysięcy złotych

nagroda Stowarzyszenia Autorów ZAiKS za najlepsze wykonanie piosenki polskiej – 10 tysięcy złotych

nagroda Polsko-Niemieckiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica – 4 tysiące złotych wraz z zaproszeniem do udziału w kolejnej edycji festiwalu Rock & Chanson w Kolonii

nagroda Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu – sesja nagraniowa w Studiu Nagrań (w tym: nagranie, miks i mastering)

nagroda Radia RAM – koncert RAM Session zorganizowany we Wrocławiu i transmitowany na 89,8 FM oraz w Internecie\

Swoje nagrody przyznają też dziennikarze i publiczność.

Pełny program 42. PPA ogłosimy na konferencji prasowej 15 lutego.

Źródło:

Materiał nadesłany