EN

27.10.2020, 09:15 Wersja do druku

Wrocław. Kończy się Festiwal Opowiadania

We wtorek 27 października zapraszamy do udziału w ostatnim wydarzeniu 16. Festiwalu Opowiadania - rozmowie Przepływy rzeczywistości II. O kulturze w dobie pandemii, sensie tworzenia wydarzeń onlajn i o tym, jak w sytuacji kryzysu radzą sobie instytucje kultury nie tylko polskie, ale też te z Czech, Słowacji i Węgier rozmawiać będą artyści i animatorzy kultury z państw grupy wyszehradzkiej.

mat. organizatora

Spotkanie transmitowane będzie na stronie facebookowej Festiwalu na żywo o 17.00 i dostępne będzie wyłącznie w języku angielskim.

Jak wygląda rzeczywistość świata kultury w dobie pandemii? Jak kraje wyszehradzkie wspierają artystów, instytucje kultury i organizacje pozarządowe działające w tej strefie? Czy pisarze, aktorzy, reżyserzy mogą liczyć na wsparcie w postaci stypendium? Jak wygląda kulturalna jesień w Polsce, Czechach, Słowacji i na Węgrzech? Ile udało się zorganizować i czy setki wydarzeń organizowanych wyłącznie onlajn to wciąż jest działalność kulturalna?

Wokół tych pytań będzie się toczyć rozmowa, w której udział wezmą:

Ondřej Lipár – poeta, dziennikarz, fotograf, redaktor pisma Vogue Czechoslovakia, przewodniczący Czeskiego Związku Pisarzy;

Ferči Malík – słowacki kulturoznawca, organizator Bratysławskiego Festiwalu Książki BRaK prezentującego publikacje małych i średnich wydawnictw;

Adriana Prodeus – krytyczka filmowa, kuratorka przeglądów filmowych, wykładowczyni, autorka tekstów dla prasy i mediów internetowych;

Veronika Sifter – menadżerka kultury w organizacjach non-profit, członkini zarządu MISZJE Magyar Irodalmi Szerzői Jogvédő és Jogkezelő Egyesület i Międzynarodowego Festiwalu Literackiego PesText.

Piotr “Melchior” Torchała – współzałożyciel Fundacji “Teatr Układ Formalny”, od powołania w październiku 2016 roku pełniący funkcję Sekretarza Zarządu, a od października 2017 do października 2020 – Prezesa Zarządu. W Teatrze Układ Formalny pełnił bezpośrednio lub pośrednio rolę kierownika produkcji spektakli i wydarzeń oraz projektów kulturalno-edukacyjnych.

Rozmowę poprowadzi Dobromiła Jankowska – tłumaczka, koordynatorka Festiwalu Opowiadania.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

27.10.2020