EN

17.06.2021, 08:25 Wersja do druku

Wrocław. "Judy: na końcu tęczy" przedpremierowo

Wrocławski Teatr Komedia kończy sezon artystyczny czterema przedpremierowymi spektaklami „Judy: na końcu tęczy’ Petera Quiltera w reżyserii Wojciecha Dąbrowskiego.

fot. Piotr Zając / mat. teatru

Od czwartku do niedzieli ( 24, 25, 26, 27 czerwca) na scenie przy pl. Teatralnym 4 zamienionej w apartament Hotelu Ritz w Londynie  pojawi się Judy Garland – jedna z najbardziej charyzmatycznych i tragicznych postaci świata filmu.

Historia, o której opowiada Peter Quilter, dzieje się na pół roku przed śmiercią Judy Garland ( Justyna Szafran). Aktorce towarzyszą Mickey Deans (Mariusz Ochociński) – przyszły i ostatni mąż aktorki oraz pianista i manager Anthony (Paweł Okoński). Dramatyczne wydarzenia przeplatane są pięknymi piosenkami z repertuaru Judy Garland, wielkiej i nieszczęśliwej artystki, która w rankingu „Największe amerykańskie legendy ekranu” zorganizowanym przez Amerykański Instytut Filmowy, znalazła się na 8 miejscu.

Autorem scenografii  spektaklu we Wrocławskim Teatrze Komedia jest Wojciech Stefaniak, teksty piosenek przetłumaczył Michał Rusinek, projekty kostiumów Maria Tomczak, opracowanie muzyczne Bartosz Pernal.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

17.06.2021