EN
16.09.2021, 09:08 Wersja do druku

Wrocław. "Judy: na końcu tęczy" premierowo we Wrocławskim Teatrze Komedia

19 września długo oczekiwana przez realizatorów i publiczność premiera “Judy na końcu tęczy” Petera Ouiltera we Wrocławskim Teatrze Komedia . Spektakle przedpremierowe - 17 i 18 września.

fot. mat. teatru

Pandemia decydowała o przekładaniu terminów spektakli premierowych. Najważniejsze, że Judy pojawi się na scenie przy pl. Teatralnym 4.
Historia, o której opowiada Peter Quilter, dzieje się na pół roku przed śmiercią Judy Garland, w Boże Narodzenie 1968 roku. W apartamencie Hotelu Ritz w Londynie aktorce towarzyszą: Mickey Deans (postać autentyczna, przyszły i ostatni mąż Judy) oraz angielski pianista i manager Anthony. Dramatyczne wydarzenia przeplatane są pięknymi piosenkami z repertuaru Judy Garland.

W roli Judy -jednej z najbardziej charyzmatycznych, ale i tragicznych postaci świata filmu zobaczymy Justynę Szafran. Na scenie towarzyszą jej Mariusz Ochociński wcielający się w Mickeya Deana, ostatniego, piątego męża Judy oraz  Paweł Okoński - jako Anthony –pianista i manager.
 Reżyser  Wojciech Dąbrowski  ukazując  Judy nie ograniczył się  tylko do eksponowania  tragicznych aspektów postaci. Jest i radośc śpiewania , miłość, śmiech, ból ,łzy i wzruszenie.

PRZEKŁAD: ELŻBIETA WOŹNIAK

REŻYSERIA: WOJCIECH DĄBROWSKI

ASYSTENT REŻYSERA: ARTUR ZACHORODNY

SCENOGRAFIA: WOJCIECH STEFANIAK
TŁUMACZENIE TEKSTÓW PIOSENEK: MICHAŁ RUSINEK
KOSTIUMY: MARIA TOMCZAK
OPRACOWANIE MUZYCZNE: BARTOSZ PERNAL
ŚWIATŁA: ALICJA PIETRUCKA

Źródło:

Materiał nadesłany