EN

1.03.2021, 09:04 Wersja do druku

Wrocław. IV Konkurs Dramaturgiczny Strefy Kontaktu już za nami

W niedzielę, 28 lutego  roku poznaliśmy Laureatów IV Konkursu Dramaturgicznego Strefy Kontaktu organizowanego przez Miasto Wrocław oraz Wrocławski Teatr Współczesny.

fot. Filip Wierzbicki / mat. teatru

Idea Konkursu Dramaturgicznego STREFY KONTAKTU nawiązuje programowo do tradycji Wrocławskiego Teatru Współczesnego, w którym od początku lat sześćdziesiątych minionego wieku powstawały i były realizowane na scenie ważne zjawiska polskiego dramatu współczesnego – utwory Helmuta Kajzara, Tymoteusza Karpowicza i Tadeusza Różewicza. Każdy z nich na swój sposób wytyczał własną ścieżkę poszukiwań, ale wspólna im była niezgoda na zastane narracje teatralne oraz potrzeba poszukiwania nowego języka scenicznego.

Wyjątkowe w Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU jest to, że do udziału w nim zapraszani są nie tylko dramatopisarze, ale również twórcy innych gatunków literackich oraz artyści działający w innych niż teatr dziedzinach sztuki. Głównym założeniem ideowym Konkursu jest tworzenie impulsu do poszerzania języka scenicznego i konstruowania nowych form teatralnych.

Spośród 29 tekstów nadesłanych na IV Konkurs Dramaturgiczny STREFY KONTAKTU Jury czwartej edycji w składzie: Piotr Cieplak, Iga Gańczarczyk, prof. Ryszard Koziołek, prof. Zbigniew Majchrowski (Przewodniczący) oraz Beata Stasińska przyznało następujące nagrody:

I miejsce i nagrodę w wysokości 40 tysięcy złotych:

Malina Prześluga za sztukę Kobieta i życie,

II miejsce i nagrodę w wysokości 25 tysięcy złotych:

Weronika Gogola za sztukę My, dzieci z Magurki,

oraz ex aequo dwa III miejsca i nagrody w wysokości 15 tysięcy złotych:
Agnieszka Jakimiak za sztukę Kraj na U,
Sandra Szwarc za sztukę Woda w usta,

Wyróżnienie i nagrodę 5 tysięcy złotych:

Jacek Bierut za sztukę Ciało mężczyzny.

Komisja Artystyczna WTW w składzie: Anna Błaszczak, Anna Dąbrowska, Marek Fiedor (Przewodniczący), Agnieszka Majcher, Katarzyna Migdałowska oraz Ryszard Nowak, nagrodę Pawła Korczaka w wysokości 10 tysięcy złotych: „za wnikliwe rozpoznanie i oryginalne przedstawienie zagrożeń współczesnego świata” przyznała Filipowi Zawadzie za sztukę Widzę nic.

Komisja Artystyczna WTW przyznała również nagrody w postaci scenicznej realizacji sztuki, które otrzymali:

Malina Prześluga za sztukę Kobieta i życie

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

01.03.2021

Wątki tematyczne