EN

12.10.2020, 08:19 Wersja do druku

Wrocław. Dyrektor Capitolu Konrad Imiela trafił na oddział zakaźny

Dyrektor Teatru Muzycznego "Capitol" trafił do szpitala przy ul. Koszarowej. "Bardzo dziękuję Ci Ozdrowieńcu, że postanowiłeś podzielić się ze mną swym osoczem" - napisał Konrad Imiela.

fot. mat. teatru

Aktorzy Wiktor Zborowski, Rafał Królikowski, Marzena Sadocha, Justyna Szafran, Katarzyna Groniec, Agata Kucińska, dyrektor NFM Andrzej Kosendiak, reżyser Michał Kmiecik, muzyk Wojtek Krzak i kilkaset innych osób trzyma kciuki za Konrada Imielę i życzy mu powrotu do zdrowia.

Fotograf Łukasz Gawroński np. tak: „Kondi, powszechnie wiadomo, że jesteś facetem od gaszenia pożarów i ratowania dupy innym, więc po prostu musisz dać radę pokonać to cholerstwo”.

Dyrektor Teatru Muzycznego „Capitol” w sobotę po godz. 23 wrzucił na Facebooka krótką wiadomość: „Trzymajcie kciuki i bądźcie obok mnie. Moje płuca wymagają opieki. Jestem w dobrych rękach. Koszarowa”.

Szpital na Koszarowej we Wrocławiu od początku pandemii jest przeznaczony dla osób zakażonych COVID-19. Był placówką jednoimienną, a obecnie – koordynującą na całe województwo z prof. Krzysztofem Simonem, uznanym ekspertem od walki z epidemią, ordynatorem oddziału zakaźnego w tej placówce.

U Konrada Imieli zakażenie potwierdzono ponad tydzień temu. Wcześniej koronawirusa wykryto u pracownika administracji Capitolu, który miał z nim kontakt. Chwilę później „z bólem serca, ale i w poczuciu odpowiedzialności za widzów i zespół” odwołano spektakle „Lazarusa” 7–11 października, a Przegląd Piosenki Aktorskiej przeniesiono na marzec przyszłego roku.

Trzy dni temu dyrektor Capitolu wrzucił na Facebooka posta z cyklu „życie z COVID-em”:

Tytuł oryginalny

Dyrektor Capitolu Konrad Imiela trafił na oddział zakaźny. Dostał osocze od ozdrowieńca

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

koz

Wątki tematyczne