EN

3.06.2020, 13:37 Wersja do druku

Wrocław. Dwa koncerty na otwarcie Capitolu

Łukasz Giza/mat. teatru

Teatr Muzyczny Capitol otwiera się dla publiczności na koniec przerwanego przez pandemię sezonu i zaprasza na dwa koncerty. Bilety już w sprzedaży.

Zagramy dla widowni wypełnionej zaledwie w połowie, zachowując dystans społeczny także na scenie, ale ze stuprocentową energią i emocjami dalekimi od jakiegokolwiek dystansu.

"Nie ma" - recital Justyny Szafran i premiera płyty

- Jeśli zapytacie, kto dziś w Polsce wygrywa w kategorii piosenki aktorskiej, piosenki-teatru, bez wahania odpowiem: ONA! Maestra Justyna Szafran. Będzie z tego wkrótce płyta - nie mogę się jej doczekać - ale radziłbym nie rezygnować z koncertu - pisał pół roku temu Grzegorz Chojnowski z Radia Wrocław Kultura.

Nie ma powodu rezygnować: w niedzielę 14 czerwca na Dużej Scenie Justyna Szafran zaśpiewa recital złożony z piosenek Agnieszki Osieckiej z muzyką Jerzego Satanowskiego. Płyta także już jest, będzie ją można kupić po niedzielnym koncercie, a Justyna Szafran będzie ją podpisywać.

#Wracamy

Zespół Capitolu ponownie pojawi się w komplecie na Dużej Scenie już w sobotę 20 czerwca. Zwykle o tej porze roku graliśmy koncert na zakończenie sezonu, tym razem pożegnanie będzie podwójne. To koniec sezonu, a zarazem koniec czasu teatralnej kwarantanny.

W repertuarze to, co widzowie Capitolu lubią najbardziej: piosenki z "Rat Packa", "Gracjana Pana" i "Mocka. Czarnej burleski" (na zdjęciu), z "Mistrza i Małgorzaty" oraz z "Idioty", który okazał się najchętniej oglądanym spektaklem z naszych archiwów online.

Będzie też muzyczne wspomnienie czasu izolacji: ze sceny zabrzmią na żywo internetowe przeboje, nagrywane w domach: #hot16challenge, domowe covery i "Bądź obok mnie", czyli piosenka, którą zespół Capitolu nagrał dla szpitala na Koszarowej.

Bilety

Nie ma - recital Justyny Szafran: 35-45 zł

#Wracamy: 40-100 zł

Kasa w budynku Capitolu jest obecnie czynna w godz. 12-19

- od poniedziałku do soboty

- oraz w niedziele, w które gramy

Informacje dotyczące nowych zasad bezpieczeństwa sanitarnego można znaleźć na stronie www.teatr-capitol.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

03.06.2020