26.02.2021, 11:46 Wersja do druku

Wrocław. Do końca marca artyści mogą ubiegać się o stypendia prezydenta miasta

Do 31 marca można składać wnioski o stypendia artystyczne w wysokości 2500 zł przyznawane przez prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Urząd miejski zachęca, aby ze względu na obchody Roku Tadeusza Różewicza rozważyć wybranie tematu projektu związanego z osobą poety i jego twórczością.

O kolejnej edycji stypendiów przyznawanych przez prezydenta miasta poinformował PAP wrocławski magistrat. Artyści mogą się ubiegać o półroczne stypendium w wysokości 2500 zł miesięcznie w dziedzinie muzyki, teatru, sztuk wizualnych, tańca, literatury i filmu. Aplikować mogą także osoby zajmujące się upowszechnianiem kultury.

Tomasz Myszko-Wolski z biura prasowego wrocławskiego magistratu wyjaśnił, że stypendia mogą być przeznaczone tylko na realizację konkretnych pomysłów artystycznych. Z uwagi na ustanowienie roku 2021 rokiem Tadeusza Różewicza, urząd miejski zachęca, aby artyści rozważyli wybranie tematu związanego z osobą poety lub jego twórczością.

Wnioskować o stypendium mogą sami twórcy, przedstawiając dotychczasowy dorobek i projekt przedsięwzięcia związanego z Wrocławiem. "Autorski zamysł należy opisać, podać cel i zakładane rezultaty, pamiętając, że stypendium nie może być wydatkowane na zakup środków trwałych, dofinansowanie nauki, czy podnoszenie kwalifikacji zawodowych" - dodał Myszko-Wolski.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w czerwcu.

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne