EN

24.11.2020, 11:26 Wersja do druku

Wrocław. Art Café Kalambur apeluje o wsparcie

Art Café Kalambur,  najstarsza kawiarnia artystyczna w Polsce, zamknięta z powodu pandemii Covid-19, prosi o finansowe wsparcie swoich pracowników na stronie  https://zrzutka.pl/wsparcie-art-cafe-kalambur-we-wroclawiu

mat. organizatora

Art Café Kalambur będzie niebawem obchodzić swoje 40-lecie. Wcześniej w tym miejscu, od 1957 r. działał Teatr Kalambur, którego współzałożycielem jest Bogusław Litwiniec.

Teatr Kalambur był wyjątkowym zjawiskiem artystyczno-kulturalny, działającym również w sferze muzycznej, plastycznej, wydawniczej czy poetyckiej. Bogusław i Halina Litwiniec przez ponad 20lat prowadzili Kawiarnie „Pod Kalamburem”. Obecnie działania rodziców kontynuuje syn, Michał Litwiniec.

Kalambur to nie tylko klub, organizujemy festiwale, koncerty, wernisaże malarstwa i fotografii. Od 2009 roku działa przy kawiarni Fundacja Kalambur, która promuje sztukę niezależną i awangardową. Pracownicy Art Café biorą czynny udział w projektach Fundacji. Jak wiadomo, w związku z wprowadzonymi obostrzeniami zamknięto instytucje kultury oraz gastronomię. Nasz lokal ucierpiał na obu tych płaszczyznach. Z braku innych możliwości zorganizowaliśmy zrzutkę.

Zrzutka jest dla naszych pracowników, dla ludzi, którzy tworzą to wyjątkowe miejsce. Za każdą wpłatę w ramach podziękowania oferujemy min. książki z wydawnictwa OTO Kalambur oraz plakaty z czasów Teatru. Są to plakaty artystów takich jak: Pągowski, Sawka, Aleksiun, Knuth... Po wielu latach zdecydowaliśmy się otworzyć archiwum kalamburowe, by podzielić pamiątkami z Teatru Kalambur i w ten sposób wesprzeć dalsze funkcjonowanie lokalu.

https://zrzutka.pl/wsparcie-art-cafe-kalambur-we-wroclawiu

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

24.11.2020

Wątki tematyczne