EN

14.09.2020, 09:03 Wersja do druku

Wrocław. Andrzej Seweryn wystąpi w Instytucie Grotowskiego

„Idźcie już Państwo do domu”, w ten sposób zakończył jeden z pokazów Andrzej Seweryn, kiedy po swoim występie wracał na scenę 5 razy, ponieważ oklaski z widowni nie słabły. Już 6 października w Piekarni Instytutu Grotowskiego będzie można zobaczyć  monodram „Zawsze Szekspir”, w którym połączone zostały najpiękniejsze fragmenty „Hamleta”, „Makbeta”, „Otella” i innych arcydzieł Szekspira. 

fot. Wojciech Kiczek

Ten spektakl to nie tylko popis wielkiego aktora mierzącego się z klasycznymi tekstami, ale także zaproszenie skierowane do widzów, którzy mogą stać się współuczestnikami i współtwórcami tego spotkania. Jego istotą jest interpretacja monologów Szekspirowskich, niezmiennie stanowiących wyzwanie dla aktorskich wrażliwości i inteligencji. 

Andrzej Seweryn „[…] stara się odpowiedzieć na pytanie, kim jest człowiek i co konstytuuje jego byt. Kolejne metamorfozy dokonujące się na scenie wprowadzają nowe wątki i wielkie, odwieczne pytania, na które do dzisiaj nie znamy odpowiedzi. Odnajdujemy jednak tropy, które mogą prowadzić do wypracowania własnej odpowiedzi” – tak o kreacji aktorskiej Seweryna pisał Rafał Siemko (pisanenoca.pl). To spotkanie będzie na pewno świetną okazją do uzyskania odpowiedzi na pytanie, co – jako aktora i człowieka – najbardziej go fascynuje w Szekspirze. 

Spektakl można polecić zarówno znawcom i miłośnikom twórczości najsłynniejszego stratfordczyka, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jego dziełami. Ci pierwsi usłyszą w nim ulubione monologi i dialogi w nowych przekładach Piotra Kamińskiego i w nowych, odkrywczych wariantach. Ci drudzy znajdą zachętę do kontynuowania pasjonującej podróży w świat dramatów Szekspira. 

Planowane na sezon 2020/2021 wydarzenia odbywają się w nowym reżimie sanitarnym. Przychodząc do Instytutu Grotowskiego, należy mieć ze sobą maseczkę ochronną. Przed wejściem dostępne będą płyny do dezynfekcji dłoni. Konieczne też będzie wypełnienie oświadczenia o stanie zdrowia – można je pobrać na stronie internetowej lub też wypełnić je na miejscu. 

Więcej na: grotowski-institute.art.pl

Wydarzenie na Facebooku: bit.ly  

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne