EN
1.04.2022, 15:53 Wersja do druku

Wrocław. Akcja: Edukacja we Wrocławskim Teatrze Pantomimy. Trwają zapisy na warsztaty teatralne.

Wrocławska pantomima uruchomiła zapisy na warsztaty teatralne w ramach cyklu edukacyjnego Akcja: EDUKACJA. Można się już zapisać na warsztaty teatralne dla dzieci, zajęcia z podstaw kompozycji muzyki teatralnej oraz poranne rozgrzewki dedykowane kobietom w ciąży. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą!

fot. mat. teatru

GOOD MORNING ROUTINE

Good Morning Routine to poranne, specjalistyczne zajęcia ruchowe. Majowy blok zajęć adresowany jest do kobiet w ciąży i po porodzie.

Majowe Good Morning Routine poprowadzi Sandra Kromer-Gorzelewska, aktorka Wrocławskiego Teatru Pantomimy, trener personalny i autorka zajęć „Aktywna kobieta w ciąży i po porodzie” – bezpiecznego programu ćwiczeń skierowanego do przyszłych mam, które chcą, w okresie ciąży i po porodzie, zadbać o swoją kondycję fizyczną i koordynację ruchową.

Poniedziałkowe zajęcia z Sandrą Kromer-Gorzelewską to specjalnie przygotowany program treningowy wzmacniający mięśnie posturalne całego ciała z elementami techniki ćwiczeń pilates, jogi oraz ćwiczeń z zakresu zdrowego kręgosłupa, a cały godzinny trening zamyka sesja pracy z oddechem i relaks. Proponowany zestaw ćwiczeń jest bezpieczny dla kobiet w ciąży
i został dostosowany do każdego trymestru ciąży oraz kobiet po porodzie.

MUZYKA W TEATRZE

Warsztaty z podstaw kompozycji muzyki teatralnej. W ramach dwumiesięcznego bloku zajęć uczestnicy przygotowują autorską ścieżkę dźwiękową do przedstawienia Grupy Otwartej.

Warsztaty poprowadzi Szymon Tomczyk - muzyk, kompozytor, multiinstrumentalista, autor muzyki do wielu przedstawień teatralnych, m.in. „Królowej. Baśni podwórkowej” Wrocławskiego Teatru Pantomimy, finalista Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

„Zajęcia są skierowane do osób, które posiadają podstawowe doświadczenie muzyczne: grają na instrumencie, produkują beaty w oprogramowaniu muzycznym lub interesują się nagrywaniem. Nie trzeba być w niczym biegłym, raczej mieć otwartą głowę, trochę pomysłów i odwagę się nimi dzielić”.

Zajęcia odbywają się we wszystkie poniedziałkowe popołudnia w maju i w czerwcu - zaczynamy 9 maja. Liczba miejsc ograniczona!

CO TO JEST TEATR?

Teatralny plac zabaw dla najmłodszych widzów (4-7) i ich opiekunów. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z teatralnymi tajemnicami, a tematami zajęć będą m.in. charakteryzacja, pantomima, muzyka w teatrze czy kostium teatralny.

W ramach warsztatów pokażemy, jak wygląda teatr od kuchni: jak aktor pracuje nad rolą, co to jest pantomima, jak powstają kostiumy teatralne, scenografia i muzyka. Aktorzy wrocławskiej pantomimy wykorzystują elementarne i sprawdzone ćwiczenia ogólnorozwojowe dostosowane do wieku dzieci. Podczas zajęć dzieci rozwijają pamięć ruchową, wrażliwość, wyobraźnię oraz umiejętność interakcji w grupie rówieśniczej.

Najbliższe warsztaty:

10 kwietnia, godz. 10:00 – Pantomima, prowadzący: Krzysztof Szczepańczyk
8 maja, godz. 10:00 – Aktor, prowadząca: Agnieszka Kulińska
12 czerwca, godz. 10:00 – Kostium, prowadząca: Agnieszka Dziewa

Wszystkie szczegółowe informacje na temat warsztatów Akcji: EDUKACJA znajdują się na stronie www.pantomima.wroc.pl w zakładce EDUKACJA.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne