EN

8.06.2021, 11:59 Wersja do druku

Wrocław. 41. Przegląd Piosenki Aktorskiej rusza już w piątek

Już w piątek, 11 czerwca, rozpoczyna się 41. Przegląd Piosenki Aktorskiej. Festiwal w tym roku odbywa się hybrydowo, koncerty i spektakle można będzie oglądać na żywo i – z małymi wyjątkami – online. Są jeszcze bilety na wydarzenia na żywo i kody dostępu do streamingowanych wydarzeń.

fot. proj. Damian Styrna / mat. organizatora

Można jeszcze kupić bilet na koncert-spektakl Pussy Riot w Teatrze Muzyczny Capitol, połączony z dokumentacją filmową działań grupy. Na Dużej Scenie Capitolu zaśpiewa także holenderska gwiazda Kovacs, tu będzie można zobaczyć też spektakl ze STUDIO teatrgaleria w Warszawie „Złota Skała. Opowieść o Robercie Brylewskim” z udziałem m.in. Bartosza Porczyka i Marty Zięby. W programie są też spektakle dyplomowe szkół teatralnych – „Przybysz” w reżyserii Wojciecha Kościelniaka i „Ustawienia ze świętymi, czyli rozmowy obrazów” Agaty Dudy-Gracz. W Piekarni wystąpi Mary Komasa z Antonim Komasą-Łazarkiewiczem i kwartetem smyczkowym, oraz Ivo Dimchev, barwna osobowość sceniczna o niezwykłej skali głosu. W Synagodze pod Białym Bocianem zaśpiewa laureat Eurowizji, Salvador Sobral, a na nowej podwórkowej scenie Impartu Natalia Sikora z grupą Huncwot. Festiwal zamknie spektakl „Być jak Beata” z Teatru Współczesnego w Szczecinie, z utworami Beaty Kozidrak. Koncert Galowy „Wiązanka pieśni miłosnych” reżyseruje Jan Klata, a na scenie Teatru Polskiego zobaczymy m.in. Emose Uhunmwangho, Magdę Szczerbowską i Marcina Czarnika. Na te koncerty i spektakle mamy jeszcze miejsca na widowniach. Ceny biletów: od 25 zł na spektakle szkół teatralnych do 120-200 zł na Galę.


Kody dostępu wciąż można kupić na wszystkie streamingowane wydarzenia. Wśród nich tylko „Przybysz”, „Złota Skała” i „Ustawienia ze świętymi” to retransmisje wcześniejszych nagrań, pozostałe koncerty będą transmitowane na żywo z wrocławskich scen w Capitolu, Imparcie i Piekarni. Kody są w cenie od 10 do 30 zł.


Bilety można kupić online na nowej stronie festiwalu: ppa.teatr-capitol.pl i w kasie Teatru Muzycznego Capitol (czynna codziennie od godz. 12 do 19). Kody dostępu sprzedajemy tylko online.

Źródło:

Materiał nadesłany

Data publikacji oryginału:

08.06.2021