EN

17.09.2020, 15:30 Wersja do druku

Wrocław. anderSEN O TEATRZE lalkowy i filmowy

Od sierpnia do października we Wrocławskim Teatrze Lalek czeski duet SKUTR pracuje nad przedstawieniem na podstawie siedmiu baśni H. Ch. Andersena. Cały proces powstawania widowiska – od pierwszych prób do internetowej premiery – jest dokumentowany w postaci reportażu filmowego w odcinkach.

mat. organizatora

Serdecznie zapraszamy na emisję 1. odcinka już w najbliższy piątek - 18.09.2020 o 19:00. Making of będzie dostępny na naszym profilu na FB oraz stronie www.teatrlalek.wroclaw.pl.


Projekt anderSEN O TEATRZE to niepowtarzalna szansa na uczestnictwo w procesie powstawania spektaklu. Cykl reportaży umożliwia widzom wgląd w teatralne kulisy i poznanie specyfiki pracy w teatrze: na scenie podczas prób, ale także w pracowniach scenograficznych i innych miejscach zwykle niedostępnych dla publiczności.

Emisja cyklu reportaży na www.teatrlalek.wroclaw.pl:
piątek godz. 19.00 (18. i 25.09.2020; 2., 9. i 16.10.2020)

SCENARIUSZ I REŻYSERIA: SKUTR (Martin Kukučka i Lukáš Trpišovský)
SCENOGRAFIA: Martin Chocholoušek
KOSTIUMY: Simona Rybáková
MUZYKA: Petr Kaláb, Grzegorz Mazoń
REALIZACJA CYKLU REPORTAŻY: Jacek Chamot
OBSADA: Grzegorz Borowski, Kamila Chruściel, Jolanta Góralczyk, Radosław Kasiukiewicz,
Agata Kucińska, Anna Makowska-Kowalczyk, Grzegorz Mazoń, Sławomir Przepiórka


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury,uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawyz dnia 19.11.2009 r. o grach hazardowych.

Źródło:

Materiał własny