EN

14.03.2022, 10:44 Wersja do druku

Wrocław. Wołodymyr Zełenski śpiewał i tańczył w sali Centrum Kongresowego

 - To był ich pierwszy i chyba jedyny występ w Polsce - tak o wizycie we Wrocławiu ukraińskiej grupy Studio Kwartał 95 mówi redaktor naczelny portalu Inpoland.net.pl. W składzie formacji był Wołodymyr Zełenski, obecny prezydent zaatakowanej przez Rosję Ukrainy.

Studio Kwartał 95 to założona w 2003 r. firma produkująca programy sceniczne i telewizyjne, filmy, seriale i animacje. Zajmowali się też organizacją koncertów i festiwali, sprzedażą biletów, tworzeniem reklam i scenariuszy oraz prowadzeniem własnego kanału telewizyjnego i internetowego.

"Naszym ambitnym celem jest uczynienie świata lepszym, milszym i radośniejszym miejscem przy pomocy tych narzędzi, które posiadamy, czyli humoru i kreatywności" - tak o idei Kwartału 95 mówił Wołodymyr Zełenski, współzałożyciel grupy i jej producent kreatywny, autor scenariuszy oraz prowadzący programy.

Jedyny występ Zełenskiego w Polsce

Obecny prezydent Ukrainy występował na scenie wraz z innymi aktorami ze Studia Kwartał 95. Właśnie w takiej roli odwiedzili Wrocław w maju 2018 r., dokładnie 12 miesięcy przez zaprzysiężeniem.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wołodymyr Zełenski śpiewał i tańczył we Wrocławiu. Jedyny taki występ w Polsce [WIDEO, ZDJĘCIA]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Wrocław” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Rafał Zieliński

Data publikacji oryginału:

14.03.2022

Wątki tematyczne