EN
1.07.2022, 10:24 Wersja do druku

Włocławek. Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS 2022"

W dniach 1-3 lipca 2022 (piątek-niedziela) w Centrum Kultury Browar B. we Włocławku odbędzie się Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS 2022”.

fot. mat. organizatora

Ogólnopolski Przegląd Artystycznego Ruchu Seniorów „ARS” odbywa się od 1979 roku. Jest wydarzeniem międzypokoleniowym o profilu artystycznym i metodycznym. Celem przeglądu jest zaprezentowanie dorobku artystycznego Seniorów i ludzi młodego pokolenia. Najlepszy solista, duet, grupa lub zespół otrzymuje Grand Prix im. Tytusa Frelichowskiego, byłego kierownika Działu Artystycznego Wojewódzkiego Domu Kultury (obecnie KPCK), inicjatora działań na rzecz seniorów w naszym województwie i kraju. „ARS” stwarza możliwości konfrontacji twórczości artystycznej, pielęgnowanie tradycji ludowych i działalności zespołów artystycznych.

Organizatorem wydarzenia jest Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Współorganizatorami wydarzenia są Miasto Włocławek oraz Centrum Kultury Browar B., które jest jednocześnie gospodarzem wydarzenia. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Marlena Maląg oraz Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz. Patronat naukowy: Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Patronat medialny: Magazyn „Głos Seniora” z Krakowa oraz Polskie Radio Pomorza i Kujaw. Nagrody finansowe w Przeglądzie ufundował prof. Piotr Gliński, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym programem oraz do kibicowania biorącym udział w przeglądzie:

Piątek, 1 lipca 2022 (pierwszy dzień Przeglądu)

15.00: inauguracja Przeglądu

15.15–18.40: przesłuchania konkursowe

19.00: spotkanie instruktorów zespołów z jury

Muzyka: Chór Klubu Seniora „Piast” z Włocławka, instruktor: Maria Madziarz, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Wokalny „Lawenda” z Kujawskiego Stowarzyszenia Seniorzy Razem we Włocławku, instruktor: Roman Kamiński, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Wokalny „Inwencja” z Soleckiego Centrum Kultury, instruktor: Tomasz Rudny, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Pieśni i Tańca „Wrzos” z Centrum Kultury Browar B. we Włocławku, instruktor: Ireneusz Górkiewicz, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Śpiewaczy „Wrzos” z Gminnego Klubu Seniora w Rojewie, instruktor: Janusz Kmieć, województwo: kujawsko-pomorskie

Folklor: Zespół Folklorystyczny „Senior Kujawy” z Centrum Kultury Browar B. we Włocławku, instruktor: Krystyna Wróblewska, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Wokalny „Brzozowiacy” z Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Wsi Wielkiej, instruktor: Dominika Kaczmarowska, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Pani Halina Jarembska z Włocławka, instruktor: Krystyna Wróblewska, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Wokalny „Feniks” z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, instruktor: Marta Haliniak, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Wokalny „Leśna Kraina” z Cierpic, instruktor: Przemysław Rynkowski, województwo: kujawsko-pomorskie

Folklor: Zespół Śpiewaczy „Jesienny Kwiat” z Szubińskiego Domu Kultury, instruktor: Rafał Świetniewski, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Żeński Chór Kameralny „Belcanto” z Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy, instruktor: Marta Haliniak, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Pani Maria Rogozińska z Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włocławku, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Wokalno-Instrumentalny „Łęgowianie” z Klubu Łęgwe Włocławku, instruktor: Grzegorz Malkowski, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Zespół Wokalno-Instrumentalny „Medic Retro” z Medycznego Uniwersytetu Trzeciego Wieku we Włocławku, instruktor: Piotr Sawicki, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Toruński Retro Band z Centrum Aktywności Lokalnej Willa z Pasją, instruktor: Józef Narożny, województwo: kujawsko-pomorskie

Muzyka: Pani Jadwiga Skowrońska z Włocławka, województwo: kujawsko-pomorskie

Sobota, 2 lipca 2022 (drugi dzień Przeglądu)

9.00–13.00 oraz 14.00–16.30: przesłuchania konkursowe

17.00: spotkanie instruktorów zespołów z jury

Teatr: Międzypokoleniowe Combo „Wszystko Będzie Dobrze” z Nadarzyńskiego Ośrodka Kultury, instruktor: Anna Balsam, województwo: mazowieckie

Teatr: Zespół „Kumosie” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, instruktor: Elżbieta Łągiewka, województwo: śląskie

Teatr: Kabaret AD HOC z Płocka, instruktor: Kazimierz Chlebowski, województwo: mazowieckie

Teatr: Kabaret PEND-DO-LINI z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu, województwo: zachodniopomorskie

Teatr: Pani Krystyna Wójcik z Klubu Seniora Gminnego Ośrodka Kultury w Modliborzycach, województwo: lubelskie

Folklor: Zespół Śpiewaczo-Ludowy „Niezapominajki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie, instruktor: Mirosław Łukasik, województwo: lubelskie

Folklor: Folklorystyczny Zespół Śpiewaczy „Klepisko” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, instruktor: Mieczysław Tkacz, województwo: śląskie

Folklor: Zespół Śpiewaczy „Mizerowianki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu, instruktor: Halina Gryszko, województwo: śląskie

Folklor: Zespół „Wrzosy” z Monieckiego Ośrodka Kultury, instruktor: Eulalia Sebunia, województwo: podlaskie

Folklor: Zespół Śpiewaczy „Zdrowianki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, województwo: śląskie

Muzyka: Zespół Wokalny Ad Libitum z Tomaszowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, instruktor: Gabriela Wiklak, województwo: łódzkie

Teatr: Teatr GOQ z Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim, instruktor: Łukasz Molski, województwo: zachodniopomorskie

Taniec: Zespół Ladies Dance z Miejskiego Domu Kultury w Zduńskiej Woli, instruktor: Lubomiła Chmielewska-Szymczak, województwo: łódzkie

Muzyka: Pani Maria Znoińska z Goniądza, województwo: podlaskie

Muzyka: Chór „Astra” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, instruktor: Aksana Dziadul, województwo: podlaskie

Muzyka: Pan Mirosław Łukasik i Pan Henryk Wysocki, „DUETFOLK” z Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowie, województwo: lubelskie

Muzyka: Zespół Instrumentalno-Wokalny „Złota Rybka” z Gminnego Ośrodka Kultury w Ustroniu Morskim, instruktor: Jan Sokolnicki, województwo: zachodniopomorskie

przerwa

Muzyka: Zespół Wokalny „O Uśmiech Seniora” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, województwo: podlaskie

Muzyka: Pani Bożena Korżan, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów o. Lublin, województwo: lubelskie

Muzyka: Chór Męski Towarzystwa Śpiewaczego „Arion”, z Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku, dyrygent: Rafał Palutkiewicz, województwo: lubelskie

Muzyka: Pani Irena Janus z Kłomnic, instruktor: Mieczysław Tkacz, województwo: śląskie

Muzyka: Zespół Śpiewaczy „Podzamcze” z Gminnego Ośrodka Kultury w Mełgwi, instruktor: Elżbieta Stoczkowska, województwo: lubelskie

Muzyka: Chór „Belcanto” z Klubu „Jubilat” Spółdzielni Mieszkaniowej w Białymstoku, instruktor: Izabela Jagłowska, województwo: podlaskie

Muzyka: Kabaret AD HOC z Płocka, instruktor: Kazimierz Chlebowski, województwo: mazowieckie

Taniec: Zespół Taneczny „Arabeska” ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie, instruktor: Anna Mospinek, województwo: zachodniopomorskie

Taniec: Zespół Taneczny „Senioritki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, instruktor: Piotr Ozga, województwo: śląskie

Taniec: Grupa Taneczna „Jak nie my to kto” ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim, instruktor: Agnieszka Sawka, województwo: mazowieckie

Taniec: Zespół Tańca Hawajska Hula „NANI KE OLA” z Wągrowieckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, instruktor: Longina Gołuńska, województwo: wielkopolskie

Taniec: Zespół Taneczny „Senioritki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Kłomnicach, instruktor: Piotr Ozga, województwo: śląskie

Taniec: Zespół Taneczny „Arabeska” ze Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Szczecinie, instruktor: Anna Mospinek, województwo: zachodniopomorskie

Taniec: Grupa Taneczna „Jak nie my to kto” ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim, instruktor: Agnieszka Sawka, województwo: mazowieckie

Niedziela, 3 lipca 2022 (trzeci dzień Przeglądu)

9.00–13.20: przesłuchania konkursowe

13.30: spotkanie instruktorów zespołów z jury

16.00: koncert galowy i ogłoszenie wyników

Teatr: Kabaret „Szczęśliwa 60” z Warszawy, Grand Prix „ARS” 2018, województwo: mazowieckie

Teatr: Teatr Poezji Oda z Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach, instruktor: Stanisław Bisko, województwo: łódzkie

Taniec: Zespół Taneczny „Bajaderki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu, instruktor: Jacek Stróżyk, województwo: zachodniopomorskie

Muzyka: Duet Marysia i Basia z Klubu Mieszkańców Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, instruktor: Sławomir Kaliszewski, województwo: wielkopolskie

Muzyka: Zespół Instrumentalno-Wokalny „Ciągle Młodzi” ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim, instruktor: Ewa Gańko, województwo: mazowieckie

Muzyka: Zespół Wokalny „Jutrzenka” z Klubu Mieszkańców Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, instruktor: Sławomir Kaliszewski, województwo: wielkopolskie

Muzyka: Zespół Wokalny „Retrowianki” z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kołobrzegu, instruktor: Jolanta Wójcik-Oszmaniec, województwo: zachodniopomorskie

Muzyka: Chór „Sitanianie” z Gminnego Ośrodka Kultury Gminy Zamość zs. w Wysokiem, instruktor: Irena Dużyńska, województwo: lubelskie

Muzyka: Zespół Wokalny Con Vigore z Klubu Mieszkańców Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, instruktor: Sławomir Kaliszewski, województwo: wielkopolskie

Taniec: Zespół „Assaya” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, instruktor: Monika Wardecka, województwo: mazowieckie

Taniec: „Sare Roma” – taniec cygański, Zespół z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Białymstoku, instruktor: Radosława Bogusławska, województwo: podlaskie

Taniec: Zespół Taneczny „Seniority” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile, instruktor: Joanna Kulak, województwo: wielkopolskie

Taniec: Zespół „Assaya” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Józefowie, instruktor: Monika Wardecka, województwo: mazowieckie

Taniec: Zespół Taneczny „Seniority” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile, instruktor: Joanna Kulak, województwo: wielkopolskie

Taniec: Zespół Taneczny „Pasjonata” z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Drezdenku, instruktor: Krystyna Żak, województwo: lubuskie

Taniec: Teatr Tańca „Mim” ze Stowarzyszenia „Radość Trzeciego Wieku” w Mińsku Mazowieckim, instruktor: Agnieszka Sawka, województwo: mazowieckie

Taniec: Zespół Taneczny „Seniority” z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile, instruktor: Joanna Kulak, województwo: wielkopolskie

Taniec: Zespół Taneczny „Pasjonata”z Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Drezdenku, instruktor: Krystyna Żak, województwo: lubuskie

Taniec: Pani Jadwiga Kocik z Miejskiego Centrum Kultury w Skierniewicach, instruktor: Beata Niedzielska, województwo: łódzkie

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne