EN

15.01.2022, 12:02 Wersja do druku

Wielkopolskie. 3 mln zł na kulturę w regionie w ramach programu "Kulisy kultury"

Inne aktualności

Kwotę 3 mln zł rozdysponuje wielkopolski samorząd na wsparcie realizacji zadań związanych z poprawą i rozwojem infrastruktury kulturalnej w regionie. Nabór wniosków w ramach programu "Kulisy kultury" potrwa do końca lutego.

Pierwsza edycja programu przeprowadzona została przed rokiem. Także wówczas lokalne samorządy mogły liczyć na dofinansowanie o łącznej wartości 3 mln zł.

"Dzięki wsparciu wiele lokalnych instytucji kultury będzie mogło realizować koncerty czy spektakle na poziomie, który dziś nie jest możliwy" – powiedział marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak.

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu przypomniał, że gmina czy powiat mogą za uzyskane pieniądze – maksymalnie do 50 proc. kosztów całkowitych zadania i nie więcej niż 100 tys. złotych – wyremontować istniejące ośrodki kultury. Mogą także przystosować posiadane budynki do celów kulturalnych. Po modernizacji funkcjonujące w nich instytucje muszą służyć kulturze przez co najmniej pięć kolejnych lat.

"Zgłaszać można remonty lub inwestycje dotyczące obiektów, do których wnioskujący mają tytuł prawny, wynikający z prawa własności, użytkowania wieczystego lub trwałego zarządu. Program nie obejmuje finansowania budowy nowych obiektów" – podał UMWW.

W 2021 r. dofinansowanie w ramach programu "Kulisy kultury" otrzymały 53 zadania; 14 z nich miało charakter inwestycyjny, 39 – remontowy.

"W efekcie podjętych działań wiele instytucji, które służą prezentowaniu kultury – koncertów, spektakli czy spotkań ze sztuką – zyskało na atrakcyjności i funkcjonalności. Także w tym roku instytucje kulturalne w regionie mają szansę na realizację swych projektów, polegających na poprawie i rozwoju infrastruktury kultury" – podał UMWW.

Nabór zgłoszeń już się rozpoczął, potrwa do 28 lutego. Szersze informacje na temat programu znaleźć można na stronie internetowej kulturaupodstaw.pl.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne