EN

28.09.2022, 15:58 Wersja do druku

Warszawa. Nowy „Dekalog”, „Chorus Opera” w Wielkim i opowieść o Amy Winehouse w Żydowskim

Inne aktualności

AfryKamera, „Dekalog”, Unsound Festival, Noc Bibliotek i „Magia starożytnego Egiptu”. Polecamy kulturalne wydarzenia jesieni. Piszą Łukasz Kamiński i Dominika Konopielko w „Gazecie Wyborczej”.

Festiwal AfryKamera

Festiwal Filmowy AfryKamera - wydarzenie poświęcone kulturze afrykańskiej - odbędzie się już po raz 17. Najpierw stacjonarnie w Warszawie, potem online, a na koniec w wybranych kinach w kilku miastach w Polsce, m.in. we Wrocławiu, w Łodzi, Krakowie czy Szczecinie.

Wśród tematów tegorocznej edycji m.in. „Africa mon amour", „Korzenie muzyki" oraz afrofuturyzm, czyli połączenie estetyk afrykańskich z wizjami przyszłości. W programie m.in. tytuły nagradzane na festiwalach, jak "Boy from Heaven"(Chłopiec z niebios) - thriller polityczny Tarika Saleha, który w Cannes dostał nagrodę za najlepszy scenariusz, czy jeden z najlepszych filmów roku w Afryce - "Żona grabarza" Khadara Ayderusa Ahmeda (Somalia). Odbędzie się też polska premiera filmu "Mars Jeden" (reż. Gabriel Martins) - oficjalnego kandydata Brazylii do Oscara.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowy "Dekalog", najlepsze kino z Afryki i dużo dobrej muzyki

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Łukasz Kamiński, Dominika Konopielko

Data publikacji oryginału:

28.09.2022