EN

2.06.2023, 09:30 Wersja do druku

Warszawa. Zgłoszenia na rezydencję V4@Theatre Critics NITRA 2023

Instytut Teatralny zaprasza młodych krytyków teatralnych do nadsyłania zgłoszeń do 17 lipca na rezydencję podczas V4@Theatre Critics NITRA 2023. Rezydencja odbędzie się w dniach 22-27 września w Nitrze na Słowacji. W jej ramach wybrani kandydaci otrzymają możliwość bezpłatnego udziału w wydarzeniach festiwalowych, zakwaterowanie z częściowym wyżywieniem oraz zwrot kosztów podróży.

fot. mat. Instytutu Teatralnego

Rezydencja dla krytyków teatralnych V4@Theatre Critics NITRA 2023 to kreatywne spotkanie młodych (do 35. roku życia) krytyków teatralnych z Polski, Słowacji, Węgier i Czech, a także Albanii, Bośni i Hercegowiny, Kosowa, Macedonii Północnej, Czarnogóry, Serbii, Armenii, Azerbejdżanu, Białorusi, Gruzji, Mołdawii i Ukrainy.

Uczestnicy będą mieli możliwość oglądania spektakli odbywających się w trakcie 32. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Divadelná Nitra, wzięcia udziału w spotkaniach z wybitnymi europejskimi twórcami teatralnymi oraz uczestniczenia warsztatach oraz debatach z artystami i krytykami.

W celu zgłoszenia kandydatury z Polski należy przesłać wypełniony formularz aplikacyjny, list motywacyjny oraz CV i akredytację w języku angielskim oraz zgodę na przetwarzanie danych osobowych w języku polskim na adres [email protected]. Aplikacje przyjmowane są do 17 lipca.

Wydarzenie odbywać się będzie w języku angielskim. Prosimy o zapoznanie się ze szczegółami organizacyjnymi, kryteriami naboru oraz głównymi założeniami i przebiegiem Rezydencji, które znajdują się w załączonym dokumencie.

Czas trwania rezydencji: 22-27 września

Zakończenie naboru: 17 lipca

Liczba uczestników z Polski: 2-3 osoby

Kryteria naboru

Krytycy teatralni do 35. roku życia (pierwszeństwo mają kandydaci, którzy rozpoczęli już swoją karierę zawodową).

Biegła znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie.

List motywacyjny (zainteresowanie rozwijaniem umiejętności prezentacji, refleksji krytycznej oraz analizy produkcji teatralnej i dramaturgii festiwalowej).

Akredytacja na napisanie recenzji o festiwalu w mediach lokalnych (pozwolenie w języku angielskim na publikację recenzji musi być załączone do aplikacji)

Wybrani kandydaci otrzymają:

Zaproszenie do udziału w 32. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Divadelná Nitra.

Bezpłatne bilety na wybrane spektakle w ramach głównego programu oraz możliwość uczestniczenia w imprezach towarzyszących.

Lunche w trakcie pobytu na festiwalu.

Zwrot kosztów podróży do Nitry (z uwzględnieniem najbardziej ekonomicznego środka transportu).

Więcej informacji: nitrafest.sk/en/other-projects/v4theatre/

Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego jest Narodową Instytucją Kultury finansowaną ze środków budżetu Państwa.

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne