EN

3.01.2022, 11:35 Wersja do druku

Warszawa. "Zemsta nietoperza" w KinoGram

Początek roku i karnawału to tradycyjnie wśród melomanów czas operetki. 5 stycznia o 19.00 w KinoGram pokazana zostanie operetka wszech czasów z Opery Wiedeńskiej "Zemsta nietoperza" Johanna Straussa syna.

fot. archiwum Opery Wiedeńskiej

„Zemsta nietoperza” to brawurowa komedia pomyłek z intrygującym librettem w doskonałym tłumaczeniu Juliana Tuwima. Uznana została za arcydzieło operetki wiedeńskiej. Po pierwszym wystawieniu zdobyła światową sławę i do dziś niepodzielnie króluje w repertuarach największych teatrów operowych. 

Dzieło „króla walca” swoją popularność zawdzięcza błyskotliwym dialogom, dowcipnym, zaskakującym sytuacjom i śmiałej erotyce. Całość historii wieńczy porywająca muzyka przepełniona bogactwem melodii, oddająca charakter karnawałowych zabaw i nastroju beztroski. Wszystko to tworzy niepowtarzalną atmosferę i pozwala przeżyć wspaniały wieczór wypełniony śpiewem i śmiechem. 

Liczącą już kilkadziesiąt lat inscenizację tej legendarnej operetki (premiera odbyła się w 1980 roku), którą z pietyzmem wyreżyserował dla Opery Wiedeńskiej Otto Schenk, zarejestrowano na potrzeby kina w 2012 roku. Tym roztańczonym i rozśpiewanym spektaklem dyryguje Franz Welser-Möst, jeden z najwybitniejszych dyrygentów operowych i operetkowych świata, na co dzień współpracujący między innym z Festiwalem w Salzburgu. 

Spektakl Opery Wiedeńskiej jest według krytyków wzorcem wystawienia operetki. 

Więcej informacji oraz bilety na bilety.kinogram.pl oraz w aplikacji na smartfony Fabryka Norblina. 

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne