EN

22.09.2022, 16:15 Wersja do druku

Warszawa. Za miesiąc - „żONa” - premiera Spektaklove w Małej Warszawie

27 października w Małej Warszawie odbędzie się polska prapremiera sztuki Jade-Rose Parker, „żONa” w reż. Adama Sajnuka, którą pokochała francuska publiczność.

fot. mat. teatru

François startuje w wyborach na mera miasta. Ma liberalne poglądy i wysokoprocentowe poparcie. Jego żona Carla jest inteligentna i atrakcyjna, a piękna córka Louise to ich oczko w głowie. Obrazek idealny - wizerunkowy wzór sukcesu.
Ale… życie to nie plakat wyborczy. Jeden dzień wywróci do góry nogami losy całej rodziny, a w konsekwencji może zrujnować błyskotliwą karierę Françoisa. Kiedy ktoś wyjawi z dawna skrywaną tajemnicę, inny ogłosi zaskakującą nowinę, a we wszystko wmiesza się główny oponent polityczny Rachon, życie Françoisa zadrży w posadach. Rozpocznie się “festiwal” kłótni, oskarżeń i kolejnych “rewelacji”.

Sztuka francuskiej autorki śmieszy do łez, ale też skłania do dyskusji. Reżyser Adam Sajnuk umiejętnie wydobywa ironię losu polityka wystawionego na próbę, a czwórka znakomitych aktorów gra brawurowo i improwizuje, kreując wiarygodne postaci tej komedii o hipokryzji miłości i tolerancji.


„żONa”
Autor: Jade-Rose Parker
Tłumaczenie: Irma Helt
Reżyser: Adam Sajnuk
Kostiumy i scenografia: Katarzyna Adamczyk
Producenci: Katarzyna Fukacz, Damian Słonina
Produkcja: Tito Productions
Spektaklove

Obsada:
Renata Dancewicz
Piotr Polk
Justyna Fabisiak
Cezary Łukaszewicz

Premiera: 27 października 2022 w Małej Warszawie, scena Spektaklove

Źródło:

Materiał nadesłany