EN

7.03.2024, 11:38 Wersja do druku

Warszawa. XVIII Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury. Zgłoszenia do 5 kwietnia

Ruszyła XVIII edycja Teatralnych Nagród Muzycznych im. Jana Kiepury. To jedyny ogólnopolski konkurs, który honoruje artystów i twórców związanych ze środowiskiem teatralno-muzycznym. Organizowany jest od siedemnastu lat przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury.

fot. mat. teatru

Na przyznanie nagród w siedemnastu kategoriach co roku oczekuje środowisko twórców i miłośników teatru muzycznego w Polsce. Otrzymanie statuetki Jana Kiepury to bowiem dla każdego z laureatów prestiżowe wyróżnienie.

W tym roku nagrody przyznane zostaną w aż 17 kategoriach, w tym m.in.: najlepszy spektakl, najlepszy reżyser, najlepszy dyrygent, najlepsza scenografia, najlepszy śpiewak i śpiewaczka operowa, najlepszy tancerz i tancerka. Dodatkowo Kapituła przyzna także Nagrodę Specjalną za całokształt pracy artystycznej.

Zgłoszenia w tegorocznym konkursie należy przesłać do 5 kwietnia. Regulamin oraz wszystkie potrzebne materiały znaleźć można na stronie Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury- www.mteatr.pl.

Ogłoszenie nominacji w poszczególnych kategoriach odbędzie się 10 czerwca w Warszawie. Laureatów poznamy natomiast 30 września w czasie uroczystej Gali w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury, podczas której wręczone zostaną statuetki autorstwa Andrzeja Pągowskiego.

ZGŁOSZENIA: https://www.mteatr.pl/pl/xviii-tnm2024

Źródło:

Materiał nadesłany