EN
17.12.2021, 10:06 Wersja do druku

Warszawa. Wznowienie spektaklu "Madame" w Teatrze Dramatycznym

15 i 16 stycznia Teatr Dramatyczny zaprasza na wznowienie spektaklu "Madame" Antoniego Libery w reżyserii Jakuba Krofty. Spektakl, który miał swoją premierę 7 lipca 2012 roku na Scenie Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego,  będzie można oglądać na Scenie im. Gustawa Holoubka (w PKiN).

fot. Weronika Łucjan-Grabowska/ mat. teatru

Opowieść o dojrzewaniu do wolności, miłości i niezgodzie na przeciętność. Akcja „Madame” rozgrywa się pod koniec lat sześćdziesiątych, bohaterem jest maturzysta z warszawskiego liceum, który zakochuje się w nauczycielce języka francuskiego. Szuka sposobu na zbliżenie do niej i, w tajemnicy, próbuje dowiedzieć się o Madame jak najwięcej. Wiedza, którą zdobędzie, wpłynie na jego życie i podejmowane w przyszłości decyzje.

„Madame” jest jedną z najpoczytniejszych powieści ostatniej dekady. Przekroczyła łączny nakład 100 tysięcy egzemplarzy i została przełożona na 20 języków, a w 2002 roku znalazła się w finale IMPAC Dublin Literary Award.

W obsadzie: Waldemar Barwiński, Agnieszka Wosińska, Mateusz Weber, Michał Klawiter, Kamil Siegmund,  Karolina Charkiewicz, Agata Różycka, Robert T. Majewski, Henryk Niebudek.

Więcej o spektaklu: https://teatrdramatyczny.pl/madame

***

Nowy plakat przedstawienia:

Foto: Weronika Łucjan-Grabowska

Stylizacja: Jan Kozikowski

Make-up: Izabela Jahnz-Zuba i Marta Krasowska

Na zdjęciu: Agnieszka Wosińska

Źródło:

Materiał nadesłany