EN

25.11.2020, 15:13 Wersja do druku

Warszawa. Wystawy, performans i kino online w CSW Zamek Ujazdowski

W związku z zamknięciem Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski do 27 grudnia, wystawy zaplanowane na ten rok zostaną udostępnione online. U–jazdowski zachęca do oglądania performansów, filmów z repertuaru, lektury internetowych magazynów i zakupów w księgarni internetowej z 30% zniżką.

fot. Bartosz Górka

26 listopada o 19.00 udostępnimy film przygotowany przez Sebastiana Sebulca specjalnie na potrzeby wirtualnej wersji ekspozycji w Project Roomie. Wkrótce opublikujemy też dokumentację fotograficzną i dokumentację wideo oraz oprowadzanie online artysty po jego wystawie Futro.

1 grudnia o 19.00 w Światowy Dzień AIDS udostępnimy nagranie performansu Bez tytułu (Znowu razem) w reżyserii Michała Borczucha, w którym reżyser teatralny wraz z grupą warszawskich i berlińskich artystów przygląda się publicznym dokumentom i prywatnym opowieściom, i bada queerowe rytuały żałobne.

4 grudnia o 17.00 będzie można uczestniczyć w oprowadzaniu online po wystawie Ludwiki Ogorzelec Szukam momentu równowagi. To pierwsza tak szeroka prezentacja jej dorobku artystycznego. Wybrane prace pozwolą prześledzić ewolucję oryginalnego programu twórczego, realizowanego przez blisko czterdzieści lat.

Kino w U–jazdowskim działa cały czas online na platformie MOJEeKINO.pl. Polecamy nowe tytuły, które niedawno pokazywaliśmy w kinie: Kwiat szczęścia Jessiki Hausner, Ema Pablo Larraína, Nie tak miało być Amandy Kernell i Siła ognia Olivera Laxe’a. Również najmłodsi znajdą specjalnie wyselekcjonowane kino dla siebie, które święciło triumfy na dziecięcych festiwalach. Na platformie będzie można zobaczyć także filmy z przeglądów Kino kryzysów i Dekolonizacja ekranu – najbliższe pokazy już 25/11 (Purpurowe morze) oraz 02/12 (Krabi, 2562).

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne