EN
23.11.2022, 11:40 Wersja do druku

Warszawa. „Wyjeżdżamy” Warlikowskiego wraca na scenę Nowego Teatru

Po kilkunastu latach od premiery „Kruma” Krzysztof Warlikowski powraca do twórczości Hanocha Levina. Krum wracał do ojczyzny po nieudanej wyprawie za granicę, wciąż pełen nadziei na spełnienie. Teraz wszyscy chcą gdzieś wyjechać. Spektakl „Wyjeżdżamy” można zobaczyć w dniach 24-27 listopada w Nowym Teatrze.

fot. Magda Hueckel

Wielka światowa wędrówka w tekście Levina znajduje swoje lokalne oblicze i lokalną skalę, w której odzwierciedlają się wszystkie niepokoje i ruchy w skali makro. Szykuje się rebelia, bunt dojrzałości przeciwko zawłaszczaniu terytorium wolności i wtłaczaniu naszego życia w tryby spokoju, oferowanego w zamian za uległość. W komedii na osiem pogrzebów kierunek podróży najczęściej prowadzi na tamten świat. Mimo biletu w jedną stronę, ochota na wyjazd nie maleje. Czy naprawdę jednak życie jest gdzie indziej? Czy nie lepiej i mądrzej skoncentrować się na budowie wspólnoty? Czy teraz jest czas romantycznych gestów, czy pozytywistycznej pracy dla wspólnego dobra?

Tłumaczenie na język angielski - Artur Zapałowski

Tłumaczenie na język francuski - Margot Carlier

***

Premiera: 14.06.2018

Napisy w językach: polskim, angielskim, ukraińskim

Bilety: 100/70 zł

Wejściówki: 40 zł

Napisy polskie dla niesłyszących: 24 listopada

Napisy angielskie i ukraińskie: 25-27 listopada

Czas trwania spektaklu: 3 godziny 30 minut z przerwą

Prawa autorskie do utworów Hanocha Levina na świecie reprezentuje The Hanoch Levin Institute of Israeli Drama, a w Polsce Agencja Dramatu i Teatru ADiT.

Źródło:

Materiał nadesłany