EN

1.09.2020, 12:59 Wersja do druku

Warszawa. Wojciech Majcherek kierownikiem literackim w Teatrze Dramatycznym

Wraz z rozpoczęciem nowego sezonu stanowisko kierownika literackiego w Teatrze Dramatycznym m.st. Warszawy obejmuje Wojciech Majcherek – teatrolog, krytyk teatralny.

fot. Kasia Chmura-Cegiełkowska

Absolwent Wydziału Wiedzy o Teatrze warszawskiej PWST. Redaktor miesięcznika "Teatr" w latach 1990-2005, a od 1997 do 2016 wykładowca Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej w Warszawie. W latach 2005-2020 redaktor TVP Kultura. W ostatnich dwóch latach recenzent teatralny portalu Onet. Kurator w Teatrze Starym w Lublinie. Selekcjoner festiwali m.in. Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje w Katowicach oraz Konfrontacji Teatralnych w Lublinie. Kurator 36. i 37. Warszawskich Spotkań Teatralnych. W Teatrze Dramatycznym w ramach projektu edukacyjno-teatralnego prowadzi dyskusje poświęcone klasycznej i współczesnej dramaturgii oraz jest współautorem projektu jubileuszowego Mój Dramatyczny. Autor Bloga Wojciecha Majcherka. Nie tylko o teatrze.

Przypominamy także, że już w tym tygodniu zapraszamy na nasze sceny: pierwsze spektakle 3, 4, 5, 6 września! Szczegóły repertuaru: teatrdramatyczny.pl

Źródło:

Materiał nadesłany